توسعه همگانی موتورسواری و اتومبیلرانی در دستور کار است

بیرجند - ایرنا - سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی گفت: در این فدراسیون به غیر از بحث قهرمانی و توسعه امکانات، نگاه توسعه همگانی، آموزش این رشته ورزشی و ایجاد نشاط اجتماعی را داریم.

مازیار ناظمی روز یکشنبه در بازدید از پیست موتورسواری و اتومبیلرانی بیرجند که با حضور مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی انجام شد افزود: به دنبال توسعه این پیست هستیم و تلاش داریم کمبودهای آن هرچه زودتر رفع شود تا جوانان استان با انگیزه و اشتیاق بیشتری به این ورزش نگاه کنند.

وی با اشاره به تصادفات جاده‌ای و منجر به فوت گفت: باید در زمینه ارتقای مهارت و ایمنی رانندگان به دنبال آموزش باشیم و جای خرسندی است که قوه قضاییه رانندگانی را که مرتکب تخلف می‌شوند، مکلف به گرفتن گواهی آموزشی از هیات موتورسواری و اتومبیلرانی می‌کند.

وی تصریح کرد: متاسفانه امروز پیست مناسب همه جا نداریم و اگر به یک نفر آموزش لازم در رانندگی و تصادفات جاده‌ای داده شود یک خانواده را نجات داده‌ایم.

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: ورزشکاران خراسان جنوبی ظرفیت بالایی دارند و این استان ظرفیت داشتن تیم لیگ دسته یک را دارد.

وی گفت: ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بیرجند برای این منظور آماده است که پیست بیرجند هم باید با همت مضاعف هرچه سریع‌تر تکمیل شود و ما نیز در فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی  اقدام لازم را برای توسعه و تکمیل این پیست انجام می‌دهیم.

ناظمی افزود: این پیست شرایط مطلوبی دارد اما همت خیران ورزشی را می‌طلبد چون منابع دولت و فدراسیون مشخص است و کسانی که قصد کمک دارند بدانند تکمیل این مجموعه به اندازه ساخت یک مدرسه یا مسجد اجر اخروی دارد.

وی بیان کرد: ایجاد پیست موتورسواری بیرجند اقدام بزرگی است که نیازمند انگیزه و عشق است و امروز با دیدن چهره جوانان و ورزشکاران این رشته به همه آنها خسته نباشید و خداقوت عرض می‌کنم.

فاز نخست پیست موتورسواری و اتومبیلرانی بیرجند دهه فجر امسال افتتاح شد که هفت هکتار مساحت دارد و برای ایجاد یک مجموعه موتورسواری و اتومبیلرانی باید سه هکتار دیگر افزایش یابد تا به فضای استاندارد برسد.

۴۷۰ نفر ورزشکار سازمان یافته در رشته موتورسواری و اتومبیلرانی در خراسان جنوبی داریم.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی و سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی امروز (یکشنبه) برای بازدید از پروژه‌های ورزشی وارد خراسان جنوبی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =