ژنرال صهیونیست پایان رژیم اشغالگر را اجتناب ناپذیر دانست

تهران - ایرنا - ژنرال « اسحاق بریک» از فرماندهان نیروی ذخیره رژیم اشغالگر با انتشار مقاله ای در روزنامه صهیونیستی « هاآرتص »، سناریوی پایان دوران این رژیم را منتشر و تاکید کرد که پایان حیات رژیم اسراییل اجتناب ناپذیر است.

به گزارش روزنامه فرامنطقه ای «رأی الیوم» چاپ لندن، بریک اسراییل را به خانه ای تشبیه کرد که « همچنان پا برجاست، اما سقف آن در حال شکاف برداشتن است.»

وی گفت: وضعیت امنیتی اسراییل هم اکنون این گونه است، زیرا رژیم توان دفاع از جبهه داخلی در جنگ آتی را از دست داده است.

« آویو کوخاوی » رئیس ستاد نیروهای مسلح رژیم صهیونیستی نیز دو هفته پیش با انتشار بیانیه ای، برای اولین بار خواستار افزایش آگاهی عمومی در میان جبهه داخلی برای جنگی شد که از نظر سختی و دشواری قابل مقایسه با جنگ های گذشته نیست.

ژنرال بریک تاکید کرد: منظور کوخاوی موشک هایی است که هم اکنون در نوار غزه ، لبنان ، سوریه و عراق به سمت اسراییل نشانه رفته اند.

وی افزود: ۱۵ سال از دومین جنگ لبنان سپری شده است که طی آن اسراییل خود را در معرض مستقیم آتشبار سنگین شکل گرفته از شمال و جنوب یافت و در همان زمان مشخص شد که قواعد جنگ در منطقه تغییر کرده و دشمن اسراییل در جریان این امر قرار دارد و لحظه شماری می کند تا با کمک ۲۰۰ هزار موشک و راکت انبار شده در زرادخانه های خود، اسراییل را از بین ببرد.

این ژنرال صهیونیست خاطرنشان کرد که تنها با آمار نمی توان تهدید کرد، بلکه باید در این زمینه تحول دیگری شکل بگیرد که همان دقت است. دقت بالای تسلیحات موجود در اختیار دشمن هم اکنون بزرگ ترین نقطه ضعف اسراییل به شمار می رود، زیرا وقتی یک موشک سنگین نقطه زن شلیک شد، بهتر است به جزئیات پیامدهای حاصل از آن نپردازیم.

بریک در مقاله خود این سوال را مطرح کرد که « سامانه پدافند هوایی اسراییل در برابر این تهدیدها چیست » و سپس به آن پاسخ داده و گفت: ساختار دفاعی ما بسیار اندک است و در واقع در هنگام آزمون عملی می توان به سادگی گفت که هیچی نداریم.

وی ادامه داد: در جنگ آتی نه تنها سربازان نظامی و ذخیره کشته خواهند شد، بلکه غیرنظامیان در سراسر اسراییل نیز با خطر مرگ مواجه خواهند شد و مراکز غیرنظامی و بیمارستان ها و ایستگاه های برق و وزارت خانه ها و کارخانه ها و پالایشگاه های نفت هدف قرار خواهند گرفت. این امر باعث فلج شدن اسراییل و فرار مردم به خارج از آن خواهد شد. اسراییل این بار با توان دفاعی صفر با دشمنی با توان تهاجمی بسیار بالا مواجه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، «آری شافیط » تحلیل گر سیاسی صهیونیست با انتشار مقاله ای در روزنامه «هاآرتص» در سال ۲۰۱۷ نوشت: اسراییل هم اکنون نفس های آخر خود را می کشد و این شرایط محصول دروغ مطرح شده از سوی صهیونیسم در مورد « هولوکاست » و « سرزمین موعود » هستند.

شافیط توضیح داد: اوضاع در اسراییل به نقطه بی بازگشتی رسیده و پایان دادن به اشغالگری و توقف روندن شهرک سازی و تحقق یافتن صلح به یک امر محال تبدیل شده است. وی از یهودیان  خواست تا اسراییل را ترک کنند. اگر چنین وضعی پیش بیاید زندگی در اسراییل معنایی نخواهد داشت و باید آن را ترک کرد.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =