طراحی مدل واحد انضباطی برای دانشجویان

تهران- ایرنا- رییس سازمان امور دانشجویان گفت: به علت وجود برداشت‌های نادرست از شیوه‌نامه جدید انضباطی و اجرا نشدن صحیح آن، فرم‌های وحدت رویه برای کمک به اجرای این شیوه‌نامه به دانشگاه‌ها ابلاغ شد.

مجتبی صدیقی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره آخرین وضعیت اصلاح شیوه نامه انضباطی، اظهار داشت: یک سری فرم ها برای اجرای شیوه نامه انضباطی تهیه و به دانشگاه ها ابلاغ شد تا مراکز آموزش عالی تا حد امکان یکسان عمل کنند و با برداشت غلط حقی از دانشجو تضییع نشود.
وی با بیان اینکه این فرم به تایید شورای انضباطی هم رسیده است، ادامه داد: فرم های یاد شده موارد وحدت رویه را برای اجرای شیوه نامه انضباطی به دانشگاه ها اعلام می کند.
معاون وزیر علوم تصریح کرد: نظراتی در مورد اصلاح شیوه نامه انضباطی به سازمان امور دانشجویان رسید که در حال بررسی است.
صدیقی افزود: هنوز موردی ‌از معاونت حقوقی ریاست جمهوری به سازمان امور دانشجویان ابلاغ نشده است اما در نیم سال تحصیلی جدید مجموع نظرات برای رفع ایرادات و نقص ها دریافت می شود.
به گزارش ایرنا، شیوه نامه جدید انضباطی تابستان امسال به دانشگاه ها ابلاغ شد اما تعداد زیادی از تشکل های دانشجویی نسبت به برخی بندها و ماده های این شیوه نامه اعتراضاتی مطرح کردند که در فضای رسانه ای و شبکه های اجتماعی بازتاب گسترده ای داشت.
پس از ابلاغ این شیوه نامه، لعیا جنیدی معاون حقوقی رییس جمهوری تعدادی از تشکل های دانشجویی را برای بررسی اصلاحات این شیوه نامه دعوت کرد و نظرات آنان را در مورد نحوه اجرای بهتر آن جویا شد.
منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم پیش از این به ایرنا اعلام کرد که شیوه نامه جدید انضباطی تا اطلاع ثانوی در دانشگاه ها اجرا نمی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =