سرلشکر باقری: مستندی ماندگار درباره دفاع مقدس ساخته می‌شود

تهران- ایرنا- رییس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه مستندی ماندگار و طولانی درباره دفاع مقدس ساخته می‌شود، گفت: این مستند براساس ۵۶ پروژه پژوهشی ظرف ۱۳ سال در مجموعه نیروهای مسلح با نگاه‌ به همه صنوف تدوین شده است.

سرلشکر محمد باقری روز یکشنبه در حاشیه هشتمین جلسه هیات امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سالن قصر شیرین باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اظهار داشت: خلق آثار هنری و مکتوب در حوزه دفاع مقدس از جمله موضوعات جلسه امروز بود که تصمیمات اساسی در این باره گرفته شد.

باقری خاطرنشان کرد: در جلسه هیات امنا درباره بودجه و برنامه‌های سال آینده بحث و تبادل نظر شد که پیشنهادهای اساسی درباره خلق یک اثر مستند ماندگار در صدا و سیما در زمینه دفاع مقدس تصمیم‌گیری شد.

وی اضافه کرد: این مستند به عنوان یک سند تمام کننده و حرف آخر در دفاع مقدس است که براساس ۵۶ پروژه پژوهشی ظرف ۱۳ سال در مجموعه نیروهای مسلح با نگاه‌ به همه صنوف تدوین شده است.

رییس ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: بر این اساس می‌خواهیم مستند ماندگار و طولانی در رابطه با دفاع مقدس را در صدا و سیما و با مشارکت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تهیه کنیم.

باقری خاطرنشان کرد: اکنون بیش از ۱۰ موزه دفاع مقدس در استان‌های مختلف کشور در دست احداث هستند و همین تعداد نیز در سال آینده آماده افتتاح خواهند شد که تصمیمات مرتبط با آن در همین جلسه گرفته شد. این موزه‌ها بر اساس پژوهش‌های بنیادی که انجام شده تکمیل خواهد شد.

وزیر بهداشت: دفاع مقدس به عنوان یک خاطره مقدس در ذهن تک تک مردم تلقی می‌شود

«سعید نمکی» وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز در حاشیه هشتمین جلسه هیات امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: امروز یکسری آیین‌نامه‌هایی تدوین شده بود که در راستای تصویب آن تصمیم‌های مختلفی گرفته و به تصویب رسید.

وی اظهار کرد: آنچه که مهم است این است که دفاع مقدس به عنوان یک خاطره به یاد ماندنی و مقدس در ذهن تک تک مردم تلقی می شود.

وزیر بهداشت عنوان داشت: همکاران ما در بخش پزشکی جنگ و دفاع مقدس کارهای بزرگی خلق کردند که یکی از پیشنهادهای من این بود که در راستای گرامیداشت زحمات عزیزان پزشکی ما به خلق آثار هنری بپردازیم و همینطور مسائل اجتماعی در پشتیبانی از دفاع مقدس که بتوانیم به عنوان یک رویکرد جدید در بزرگداشت خاطرات دفاع مقدس بتوانیم دنبال کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =