۲۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۵
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 83676153
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای اصفهان در وضعیت قرمز قرار گرفت

اصفهان - ایرنا - وضعیت کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان صبح یکشنبه بیست و هفتم بهمن ماه در وضعیت قرمز قرار گرفت و برای عموم ناسالم شد.

میانگین شاخص کیفی هوای شهر اصفهان در ایستگاه‌های مراقبت دائم و طبق اعلام مرکز پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز یکشنبه با میانگین ۱۵۸ (AQI) در وضعیت ناسالم برای عموم ثبت شد.

بر این اساس وضعیت هوای کلان‌شهر اصفهان در میدان احمدآباد با شاخص ۱۶۰، خیابان دانشگاه ۱۵۴، خیابان استانداری با ۱۵۵،  خیابان پروین با ۱۵۸، خیابان رودکی ۱۵۷ و بزرگراه خرازی ۱۶۰  در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم  است.

شاخص کیفی هوای سجزی نیز با ۱۵۲ (AQI) در وضعیت ناسالم برای عموم و شاهین شهر با ۱۴۶ (AQI) ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

از سوی دیگر کارشناس اداره تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان نیز به ایرنا گفت: پیش‌بینی‌ها حاکیست که شرایط برای انباشت و افزایش آلایندگی هوا در مناطق مرکزی و شرقی استان اصفهان در ۲۴ ساعت آینده وجود دارد.

ویکتوریا عزتیان افزود: هوای اصفهان تا ۲۴ ساعت آینده صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد پیش بینی می شود.

وی بیان کرد: دمای امروز صبح اصفهان به ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر رسید که نسبت به روز گذشته یک درجه کاهش رانشان می‌دهد.

عزتیان ادامه داد: دمای اصفهان در گرمترین ساعات بعداز ظهر روز گذشته به ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر و در سردترین ساعات بامداد امروز به ۲ درجه سانتیگراد زیر صفر رسید.

 کارشناس اداره تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان از زرین شهر با ۱۶ درجه سانتیگراد بالای صفر به‌عنوان گرمترین و بویین و میاندشت با ۹ درجه سانتیگراد زیر صفر به‌عنوان سردترین نقطه استان در ۲۴ ساعت گذشته نام برد.  

اصفهان در زمره شهرهای آلوده ایران از نظر هواست و این پدیده در فصول سرد و پایداری هوا تشدید می‌شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرو متر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرو متر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است را تبدیل به یک عدد بدون واحد می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =