۱۹۸ بیمار خاص در خمین خدمات دریافت می‌کنند

خمین - ایرنا - رییس دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: ۱۹۸ بیمار خاص در این شهرستان شامل پیوند کلیه، ام اس، تالاسمی و هموفیلی از خدمات دارویی این دانشکده بهره‌مند هستند.

دکتر « مجتبی دیده‌دار» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۴۷بیمار کلیوی در بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان خدمات دیالیز دریافت می‌کنند و  ۹ بیمار تالاسمی نیز از بسته حمایتی شامل تزریق خون، تزریق فاکتور، خدمات توانبخشی و آهن‌زدایی بهره‌مند می‌شوند.

وی اظهار داشت: ۸۸ بیمار ام اس ، هشت بیمار هموفیلی، و ۴۳ بیمار پیوندی نیز خدمات درمانی و دارویی از این دانشکده دریافت می‌کنند.
رییس دانشکده علوم پزشکی خمین خاطرنشان کرد: داروی مورد نیاز بیماران خاص درخمین برای چند ماه آینده تامین شده و نگرانی در این راستا وجود ندارد.
دکتر دیده‌دار افزود: ۷۰ بیمارمبتلا به  سرطان و سایر بیماری‌های صعب‌العلاج نیز در خمین داروی مسکن قوی دریافت می‌کنند. 
وی با اشاره به اینکه ۳۵ پزشک متخصص در کلینیک سرپایی بیمارستان خمین به مراجعه‌کنندگان خدمات ارایه می دهند، گفت: ۱۵۰ نفر روزانه در این کیلینیک پذیرش می شوند.
رییس دانشکده علوم پزشکی خمین  افزود:  از  چهار اتاق عمل دربیمارستان امام خمینی(ره)  خمینز ۲ فقره از آن‌ها استفاده می‌شود و ظرفیت استفاده از تمام اتاق عمل‌ها نیز وجود دراد.
دکتر دیده‌دار تصریح کرد:  به ازای هر تخت بیمارستانی در خمین ۴۳ نفر پذیرش صورت می‌گیرد.
وی اظهار داشت: ۵۵ درصد زایمان‌ها در بیمارستان خمین طبیعی است و سه کلاس آمادگی زایمان طبیعی در این شهرستان راه‌اندازی شده است.
رییس دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: ۱۱۶ مادر باردار به‌منظور افزایش شاخص زایمان طبیعی در خمین در این کلاس‌ها شرکت کردند.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارای یک بیمارستان با خدمات درمانی و بستری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =