راه پرفراز و نشیب قایقرانان همدان برای ورود به المپیک

همدان- ایرنا- قایقرانان همدانی به عنوان امید اصلی کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن راه پرفراز و نشیب را در مسابقات آینده پیش رو دارند.

ورزش همدان در حالی مسیر کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را ناموفق طی می‌کند که هم اکنون امیدها برای کسب سهمیه به رشته هایی نظیر قایقرانی معطوف شده است.

قایقرانی با قدمت درخشان در میادین بین‌المللی به خصوص آسیایی، جهانی و المپیک همواره جزو رشته های موفق ورزش همدان به شمار می رود اما این بار مسیر دشواری را برای رسیدن به المپیک در پیش دارد.

بالابردن آیتم های کسب سهمیه المپیک به لحاظ سرعت و امتیازگیری سبب شده تا قایقرانان ملی پوش همدانی برای رسیدن به این مهم فراتر از رکوردهای آسیایی به میدان بروند.

در واقع براساس ارزیابی کادر فنی تیم ملی، رکوردها باید مطابق با مسابقات جهانی به ثبت برسد تا بتوانند سهمیه المپیک را کسب کنند.

۲ قایقران امید ورزش همدان

همدان با ۲ قایقران همچنان امیدوار به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن است.

کیمیا زارعی و آرزو حکیمی ۲ قایقران همدانی هستند که برای کسب سهمیه المپیک در اردوهای تیم ملی حضور دارند.

زارعی ملی پوش رشته رویینگ است که در مسابقات اخیر قهرمانی آسیا توانست ۲ نشان برنز کسب کند.

آرزو حکیمی نیز به عنوان پرافتخارترین قایقران همدانی حاضر در اردوی تیم ملی است که در رشته آب های آرام فعالیت دارد.

مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک قاره آسیا در رشته آبهای آرام اوایل سال ۹۹ در تایلند برگزار می‌شود و تیمهای ملی آب های آرام کشورمان خود را برای حضور در این رقابت ها آماده می‌کنند.

برای سهمیه شانس داریم

رییس هیات قایقرانی همدان در این باره گفت: آرزو حکیمی همچنان شانس کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را دارد.

محمد ضروری اظهار داشت: این قایقران پرافتخار همدانی رقابت‌های قهرمانی آسیا را در پیش دارد که انتخابی المپیک نیز محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک در رشته آبهای آرام اوایل سال آینده در کشور تایلند برگزار می‌شود و تیمهای ملی آبهای آرام کشورمان برای حضور در این رقابت ها آماده می‌شود.

ضروری اضافه کرد: آرزو حکیمی بارها در رقابتهای آسیایی خوش درخشیده و مدال کسب کرده و اطمینان داریم به سهمیه المپیک خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: این ملی پوش قایقرانی همدان تا فروردین سال آینده فرصت آماده سازی دارد و به طور قطع شانس کشورمان برای کسب سهمیه است.

رییس هیات قایقرانی همدان با اشاره به وضعیت کیمیا زارعی گفت: زارعی باتوجه به تجربه و موفقیت در عرصه های بین المللی به ویژه آسیایی، شانس برای رسیدن به سهمیه را دارد.

وی اضافه کرد: زارعی در مسابقات اخیر قهرمانی آسیا توانست ۲ نشان برنز کسب کند و یکی از شانس های اصلی برای کسب سهمیه المپیک نیز به شمار می رود.

ضروری خاطرنشان کرد: در سال های اخیر همواره جزو مدال آوران قایقرانی کشور در میادین بین المللی بوده ایم و تلاش ما کسب سهمیه المپیک است.

وی افزود: حضور در المپیک مهمترین افتخار یک ورزشکار به شمار می رود و توقع داریم قایقرانان همدانی برای کسب این موفقیت مهم تلاش مضاعف داشته باشند.

رییس هیات قایقرانی همدان با اشاره به اینکه زمینه های لازم برای موفقیت قایقرانان مستعد و نخبه همدان در حد توان مهیا شده است ابراز امیدواری کرد: برای سال آینده سهمیه المپیک را در اختیار داشته باشیم.

به درخشش قایقرانان امیدواریم

مدیرکل ورزش و جوانان همدان نیز گفت: قایقرانی از شانس‌های اصلی ما برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

محسن جهانشیر اظهار داشت: حساب ویژه ای روی کسب سهمیه قایقرانان همدانی برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو باز کرده ایم و امید زیادی به تحقق این آرزو داریم.

وی اضافه کرد: قایقرانی همدان قطب اصلی در کشور به شمار می رود و در سال های اخیر نیز همواره جزو مدال آوران بین المللی بوده ایم.

جهانشیر با اشاره به اینکه قایقرانی همدان سابقه حضور در المپیک را دارد، گفت: هدف ما حضور دوباره در المپیک است.

وی یادآور شد: این توانایی از قایقرانان همدانی به ویژه در بخش بانوان وجود دارد و اکنون بهترین ها را در ترکیب تیم ملی کشورمان داریم.

سخت اما شدنی

ملی پوش همدانی رویینگ کشور نیز در آستانه حضور در مسابقات انتخابی المپیک در کره جنوبی گفت: کار سختی در پیش داریم اما برای کسب موفقیت به خودباوری لازم رسیده ایم.

کیمیا زارعی اضافه کرد: آرزوی هر ورزشکار حرفه ای حضور در المپیک است و بر این اساس تمام تلاش خود را برای رسیدن به این مهم به کار خواهم گرفت.

وی با اشاره به اینکه المپیک مهمترین رویداد جهانی به شمار می رود، افزود: برای کسب سهمیه سبک وزن در رقابت قاره ای باید زمان مشابه قایق دوبل جهانی را ثبت کنم.

زارعی با اشاره به حضور یکساله خود در رده سنی بزرگسالان گفت: با اراده و تلاش می توانم همانند رده جوانان، جایگاه مطلوب را در این رده سنی کسب کنم.

وی که سابقه کسب مدال برنز سبک وزن رده سنی بزرگسالان را در کارنامه دارد، ادامه داد: در حالی گام به این مسابقات گذاشتم که در رده سنی جوانان فعالیت داشتم و با این حال موفق به کسب مدال شدم.

زارعی در خصوص مسابقات کسب سهمیه المپیک اظهار داشت: رقابت بسیار سختی است به ویژه اینکه مربی تیم ملی تاکید کرده ، برای موفقیت باید تایم مشابه رقابت های قهرمانی جهان ثبت کنیم که نشان از بالا بودن سطح مسابقات است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha