نیازهای فناورانه بلاکچین تأمین می‌شود

تهران- ایرنا- ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه دانش بلاکچین، تجاری‌سازی محصولات فناورانه و حمایت از استارتاپ‌های این حوزه در نظر دارد از تیم‌های مستعد و توانمند استارتاپی برای پاسخ به نیازهای فناورانه کشور استفاده کند.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امنیت در تبادلات مالی مجازی مهم است؛ تبادلاتی که چند سالی است با روند رو به رشد استفاده از شبکه‌های مجازی بازارش داغ‌تر شده است.

بلاکچین مسیری است که برای تامین امنیت این نوع تبادلات مجازی انتخاب شده است. نیازی همه‌گیر که در تمام کشورها به آن توجه می‌شود، نیازی فناورانه که قرار است با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به کمک توانایی دانش‌بنیان‌ها در کشور ما هم تامین شود.

بلاک چین از رمزنگاری به منظور ایجاد امنیت در تبادلات استفاده می‌کند، بر خلاف سیستم‌های بانکی که در یک موقعیت مشخص مستقر هستند و در اصطلاح متمرکز عمل می‌کنند، مرکز ‌داده‌ای که بلاک‌چین‌ها در آن قرار دارند کاملا غیرمتمرکز بوده و در سراسر جهان پخش هستند.

بر همین مبنا رویداد فناورانه معرفی نیازهای این حوزه در چهار محور اصلی «ابزارهای دسترس‌پذیری مشتری»، «ابزارهای تامین مالی بر بستر بلاکچین»، «ابزارهای مدیریت سازمان بر بستر بلاکچین» و « ابزارهای تحلیل بلاکچینی بر اساس داده‌کاوی» ۲۹ بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.

این رویداد با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری مرکز نوآوری ققنوس برای توسعه  و تجاری‌سازی محصولات فناورانه این حوزه و حمایت از استارتاپ‌های آن برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان و دانش‌بنیان‌های متقاضی حضور در این رویداد فناورانه می‌توانند با شماره تلفن‌های ۰۲۱۸۸۶۷۳۲۸۴ تماس گیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =