شمار داوطلبان نمایندگی مجلس در خراسان شمالی به ۶۳ نفر کاهش یافت

بجنورد- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: از مجموع ۱۴۰ داوطلب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هم‌اکنون ۶۳ نفر برای تصدی چهار کرسی نمایندگی در حال رقابت هستند.

مهردخت قوپرانلو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  اظهار داشت: از افراد ثبت نام شده ۶۸ نفر تایید،  ۶۰ نفر رد صلاحیت شده و ۱۲ نفر نیز انصراف داده بودند.

وی افزود: پس از تایید صلاحیت ها از مجموع ۶۸ نفر تاکنون پنج نفر انصراف داده اند.

وی گفت: هم اکنون ۳۲ داوطلب در حوزه انتخابیه بجنورد، ۱۹ نفر در حوزه اسفراین و ۱۲ داوطلب در حوزه انتخابیه اسفراین برای داشتن ۲ نماینده از حوزه بجنورد و شهرستان های اسفراین و شیروان هم هر کدام یک نماینده در بهارستان رقابت می کنند.

وی با بیان اینکه ۱۹ زن برای کرسی نمایندگی مجلس ثبت نام کرده بودند افزود: هم اکنون هفت نفر زن شامل سه داوطلب در بجنورد، سه نفر در شیروان و یک داوطلب در اسفراین برای دست یابی به کرسی بهارستان تبلیغات دارند.

مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان شمالی اظهار داشت: تمامی اقلام مورد نیاز برای انتخابات به سه حوزه انتخابیه استان ارسال شده و هیچ کمبودی تاکنون در این خصوص احصا نشده است.

وی افزود: یک میلیون و ۶۰۰ هزار برگه تعرفه رای برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در خراسان شمالی توزیع شد.

قوپرانلو اظهار داشت: ۸۴۲ شعبه اخذ رای برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای خبرگان رهبری در خراسان شمالی پیش‌بینی شده است.

مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان شمالی با بیان اینکه ۶۵۰ هزار نفر در انتخابات پیش رو در این استان واجد شرایط رای دادن هستند.

استان  خراسان شمالی دارای چهار کرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و شهرستان فاروج در این استان نیز با شهرستان قوچان در خراسان رضوی مشترکا یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارند.

خراسان شمالی دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری است و با توجه به درگذشت آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده چهار دوره این استان در مجلس خبرگان رهبری در اردیبهشت پارسال، جایگزین وی در انتخابات اسفندماه امسال برگزیده خواهد شد.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات خراسان شمالی، در این استان ۸۶۳ هزار نفری، بیش از ۶۵۰ هزار نفر در انتخابات پیش رو واجد شرایط رای دادن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =