لودریان: فرانسه برای کاهش تنش‌ در خلیج فارس مصمم است

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه فرانسه روز گذشته در دیدار با همتای ایرانی خود، بار دیگر عزم پاریس را برای کاهش تنش‌ در منطقه خلیج فارس اعلام کرد.

به گزارش روز یکشنبه تارنمای وزارت خارجه فرانسه، سخنگوی دستگاه دیپلماسی این کشور در بیانیه‌ای با اشاره به دیدارهای مختلف «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، درباره دیدار او با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران گفت: در این دیدار لودریان عزم فرانسه را برای کاهش تنش‌ها در منطقه خلیج(فارس) اعلام کرد.

لودریان در این دیدار از آنچه از آن به عنوان نقض تعهدات هسته‌ای از سوی ایران نام برد، ابراز نگرانی کرد.

در این دیدار، وزیر خارجه فرانسه همچنین به اتباع بازداشت شده این کشور در ایران پرداخت.

بازگشت اروپا به تعهدات برجامی، تنها راه صحیح حل مشکلات

وزیر امور خارجه ایران روز گذشته در دیدار با همتای فرانسوی خود بر ضرورت بازگشت اروپا به «انجام تعهدات ذیل برجام» به عنوان تنها راه صحیح حل مشکلات تاکید کرد.

در این دیدار که در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ برگزار شد، «محمد جواد ظریف»  و «ژان ایو لودریان» وزرای خارجه ایران و فرانسه در خصوص موضوعات دو جانبه و آخرین تحولات منطقه و برجام گفت وگو کردند.

ظریف با یادآوری و بر شمردن تعهدات انجام نشده اروپا در برجام تاکید کرد: مسیری که اروپا در پیش گرفته‌ کمکی به حل مشکلات نمی کند و تنها راه درست، بازگشت اروپا به انجام تعهدات ذیل برجام است.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران همچنین جمعه شب در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در گفت وگو با خبرنگاران گفت که در صورتی که اروپا به تعهدات برجامی خود عمل کند، ایران نیز از روند کاهش تعهدات خود نسبت به توافق هسته‌ای باز خواهد گشت.

وزیر امور خارجه همچنین گفت: اگر اروپا منافع اقتصادی ایران را تامین کند، تهران مایل خواهد بود به سمت تعهدات توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ باز گردد. ایران آماده است متناسب با کارهایی که اروپا انجام می‌دهد، اقدامات خود را در زمینه برجام کند و یا معکوس کند. ایران تصمیم خواهد گرفت که آیا اقدامات اروپا در این خصوص، برای کند یا معکوس کردن برخی از اقدامات کافی است یا نه.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =