همه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در روانسر فراهم شده است

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار روانسر گفت: با همکاری و همدلی دیگر متولیان برگزاری انتخابات، هیچ مشکل خاصی در حوزه اجرایی، سیاسی و امنیتی وجود ندارد و همه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور در این شهرستان فراهم شده است.

سعدی مصطفی زاده روز یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی افزود: از ۱۸ مرحله حوزه اجرایی تاکنون ۱۰ مرحله آن بدون هیچ مشکلی در شهرستان روانسر انجام شده است.

وی با بیان اینکه انتخابات آبرو و اقتدار نظام است، افزود: برگزاری انتخابات سالم با مشارکت گسترده مردم، موجب تقویت امنیت ملی خواهد شد.

فرماندار روانسر ادامه داد: همه مدیران در راستای برگزاری انتخابات مسوولیت دارند و همه با هم زمینه مشارکت حداکثری مردم را فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: اختلاف قومی و قبیله ای از تخلفات انتخاباتی و یکی از توطئه های دشمنان است که این موضوع در شهرستان نباید برجسته شود.

امام جمعه روانسر نیز گفت: نامزدها و طرفداران آنها باید قانون مداری و اخلاق انتخاباتی را به ویژه در روز انتخابات در اولویت خود قرار دهند.

ماموستا ملاسیدمحمد محمدی افزود: نامزدها باید بتوانند طرفداران خود را در فضای حقیقی و مجازی کنترل و از بروز اختلال، اغتشاش و تخلف جلوگیری نمایند.

وی اضافه کرد: اصلی ترین کار در فرآیند انتخابات حفظ آرامش و امنیت است که با تدبیر، عقلانیت و همدلی زمینه حضور مردم را فراهم کنیم.

امام جمعه روانسر ادامه داد: در این برهه حساس و کنونی و با توجه به هجمه گسترده دشمنان، مدیران ضمن رعایت قانون، پرچمدار دعوت مردم به انتخابات باشند.

ماموستا محمدی اظهار داشت: انتخابات یک امر حیاتی و شرکت در انتخابات وظیفه دینی و شرعی است.

در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که دوم اسفند ماه سالجاری برگزار می‌شود، شهرستان روانسر ستاد فرعی حوزه انتخابیه پاوه و اورامانات است.

حوزه انتخابیه پاوه و اورامانات شامل شهرستان های پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی است که دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی این حوزه، ۱۴ داوطلب با هم رقابت می کنند.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.