۲۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۷
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83676021
۰ نفر

برچسب‌ها

برودت هوای زنجان کاهش می‌یابد

زنجان - ایرنا - دمای هوای زنجان پس از خروج توده هوای سرد نفوذ کرده به منطقه و استان، از روز گذشته /شنبه ۲۶ بهمن ماه/ روند افزایشی به خود گرفته است.

زنجانی ها طی چند روز اخیر، هوای بسیار سردی را تجربه کردند بطوریکه میزان دما در برخی از شهرستان ها و مناطق استان زنجان به ۲۷- درجه سانتیگراد نیز رسید.  

کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان به میزان دمای مراکز شهری این استان طی ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: طی مدت یاد شده، حداقل میزان دمای هوای زنجان، خدابنده و خرمدره ۳- ، ابهر ۴-، ماهنشان ۴- و آببر مرکز شهرستان طارم نیز ۳+ درجه سانتیگراد به ثبت رسید.

سلطانی، روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،  دمای فعلی شهر زنجان را ۳- درجه سانتیگراد زیر صفر اعلام کرد و افزود: این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۹ درجه سانتیگراد افزایش نشان می دهد.

وی با بیان اینکه میزان دما روند افزایشی دارد، اظهار داشت: ورود سامانه بارشی از اواخر وقت امروز به منطقه، هوای این استان را نیز تحت تاثیر قرار داده و شاهد ریزش پراکنده برف و باران در نقاط مختلف زنجان خواهیم شد.

سلطانی تصریح کرد: این سامانه بارشی تا اوایل وقت سه‌شنبه در زنجان فعال خواهد بود و میزان بارش ها نیز متوسط پیش بینی می شود اما در ارتفاعات و گردنه‌ها، احتمال وقوع کولاک وجود دارد.

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند، داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =