۲۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۴
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 83676000
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در ایستگاه سوم

تهران– ایرنا– انتخابات مقدماتی درون حزبی دموکرات‌ها برای تعیین نامزد نهایی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به ایستگاه سوم رسید. نوادا اکنون پس از «آیوا» و «نیوهمپشایر» شاهد آغاز رای‌گیری زودهنگام است؛ در حالی که انتخابات اصلی در این ایالت قرار است سوم اسفندماه با رای‌گیری «انجمن‌های حزبی» برگزار شود.

براساس گزارش روز یکشنبه شبکه سی‌ان‌ان، در ۸۰ حوزه رای‌گیری در ایالت نوادا، صف‌های طولانی رای‌دهندگان دیده می‌شود.

در حالی رای‌گیری زودهنگام مقدماتی درون حزبی دموکرات‌ها در ایالت نوادا کلید خورده که جو بایدن معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا در دو رای‌گیری پیشین در ایالت‌های آیوا و نیوهمپشایر ضعیف و ناامیدکننده ظاهر شد.
او که تلاش داشت ضعف خود در آیوا را در ایالت نیوهمپشایر جبران کند، بار دیگر چهره‌ای ضعیف از خود نشان داد و با ۲۳ هزار و ۷۴۵ رای، فقط توانست ۸.۴ درصد آرا را به خود اختصاص دهد.

در سوی دیگر، برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت توانست در دومین دور از انتخابات مقدماتی درون حزبی در ایالت نیوهمپشایر با کسب ۷۳ هزار و ۴۹۳ رای و بدست آوردن ۲۵.۹ درصد آرا در صدر قرار گیرد و  «پته بوتیجیج» دیگر رقیب انتخاباتی سندرز نیز با ۶۸ هزار و ۹۹۱ رای و کسب ۲۴.۴ درصد آرا در رده دوم قرار گرفت.

براساس نظرسنجی منتشر شده از سوی تارنمای خبری «پولتیکو - politico » در مورد وضعیت نامزدهای دموکرات در ایالت نوادا، ۲۵ درصد از رای‌دهندگان ایالت آیوا از برنی سندرز حمایت می‌کنند؛ در همین حال ۱۸ درصد از جو بایدن.
این نظرسنجی از ۴۱۳ رای‌دهندگان ایالت آیوا از ۲۲ تا ۲۴ بهمن‌ماه انجام شد.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده است که سوم نوامبر ۲۰۲۰ (سیزدهم آبان ۱۳۹۹) برگزار می‌شود.

**۱۳۰۲** ۲۰۲۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =