رای گیری مجلس شورای دانش آموزی استان مرکزی انجام شد

اراک - ایرنا - مدیر سازمان دانش‌آموزی استان مرکزی گفت: فرآیند رای گیری برای دهمین دوره از مجلس دانش‌آموزی با رقابت بین ۱۰۲ نامزد روز یکشنبه در این استان انجام شد.

«ابولفضل بادرستانی» روز یکشنبه در حاشیه برگزاری این رخداد در گفت و گو با ایرنا افزود: هفت دانش‌آموز دختر و هفت دانش آموز پسر از بین نامزدهای این دوره از انتخابات مجلس شورای دانش‌آموزی گزینش می‌شوند و ۲ نفر که بیشترین آرا را کسب کرده باشند ب‌ عنوان نمایندگان این استان به تشکیلات این نهاد در کشور راه می‌یابندو  نفرات بعدی به‌عنوان اعضای علی‌البدل دهمین دوره مجلس شورای دانش آموزی استان مرکزی انتخاب می‌شوند.

مدیر سازمان دانش آموزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: سهمیه هر استان در مجلس شورای دانش آموزی به ازای هر ۱۰۰ هزار دانش آموز یک نفر است و با توجه به جمعیت ۲۲۰ هزار نفری دانش آموزی استان، سهمیه استان مرکزی برای این نهاد کشوری گزینش ۲ نفر خواهد بود.

بادرستانی گفت: انتخابات مجلس شورای دانش آموزی هر ۲ سال یک‌بار در سطح کشور برگزار می‌شود و خرداد ماه سال آینده این مجلس فعالیت خود را به‌صورت رسمی آغاز می‌کند.

وی یادآورشد: انتخابات مجلس شورای دانش آموزی در استان‌ها سه مرحله شامل برگزاری انتخابات در سطح مدارس و شهرستان‌ها برگزار شده و نفراتی که بیشترین آرا را در این مراحل به دست آورند در گام سوم به مرحله استانی راه می‌یابند.

بادرستانی افزود: منتخبان مدراس و شهرستانی از بین دانش آموزان پایه نهم و دهم که از شرایط خاص از جمله معدل بالای ۱۷، انضباط ۱۹ و فن بیان برخوردار باشند به سازمان دانش آموزی استان مرکزی معرفی می‌شوند.

۲۲۷ هزار دانش آموز در ۲  هزار و ۲۶۹  مرکز آموزشی در استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =