رنگرز: اتحادیه جهانی کشتی شرایط کشور چین را بررسی می کند

تهران- ایرنا- بنا به اعلام سخنگوی فدراسیون کشتی، اتحادیه جهانی کشتی شرایط کشور چین برای برگزاری رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره آسیا را بررسی می‌کند.

«حسن رنگرز» سخنگوی فدراسیون کشتی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور چین اظهار داشت: در آخرین ایمیلی که اتحادیه جهانی به کشورهای عضو ارسال کرده، اعلام شده که این اتحادیه در حال بررسی شرایط میزبانی کشور چین از لحاظ شرایط پزشکی و سلامتی برای کشتی‌گیران هستند تا امکان برگزاری یا عدم برگزاری مسابقات گزینشی در این کشور را اعلام کنند.

پیکارهای کشتی، گزینشی بازیهای المپیک توکیو قرار بود اوایل فروردین سال 99 در شهر «شی آن» چین برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا این پیکارها از سوی اتحادیه جهانی کشتی فعلا لغو شده است.

رنگرز با رد نهایی شدن میزبانی قرقیزستان از این رقابت‌ها افزود: اتحادیه جهانی کشتی همچنین از تمامی کشورهای عضو در قاره آسیا درخواست کرده در صورت تمایل میزبانی از این رقابت‌ها با ارسال فرم‌های مربوطه به این اتحادیه، آمادگی خود را اعلام نمایند.

طبق تقویم اتحادیه جهانی کشتی قرار است رقابت های گزینشی المپیک در قاره آسیا روزهای ۸ تا ۱۰ فروردین ماه در شهر شیان چین برگزار شود که با احتمال بسیار زیاد میزبان این مسابقات تغییر خواهد کرد.

سخنگوی فدراسیون کشتی همچنین یادآور شد: در ایمیلی که از «دولت تورلیخانوف« رییس شورای کشتی آسیا دریافت کردیم عنوان شده است که به دلیل فشردگی برنامه‌های فنی نشست این شورا در خلال رقابت‌های کشتی بزرگسالان قهرمانی آسیا در کشور هند برگزار نخواهد شد.

رنگرز تصریح کرد: قرار است این نشست در جریان رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا در اواسط تیرماه سال ۹۹ برگزار شود و به احتمال زیاد قرقیزستان میزبان این مسابقات خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =