چهار هزار شعبه رای‌گیری در خراسان رضوی دایر می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: چهار هزار و ۲۳ شعبه اخذ رای برای انتخابات دوم اسفند در این استان در نظر گرفته شده که اقلام مورد نیاز آنها در حال توزیع است.

حسن جعفری شنبه شب در نشست مشترک اعضای ستاد انتخابات و هیات نظارت بر انتخابات خراسان رضوی در مشهد، افزود: امسال تعداد ماموران انتظامی، بسیج و افرادی که در زمینه تامین امنیت انتخابات در این استان فعالیت می‌کنند، افزایش چشمگیر داشته و تمام احکام آنها برای شروع فعالیت صادر شده است.
وی با تاکید بر اینکه دوره‌های آموزشی ویژه انتخابات در تمام فرمانداری‌های خراسان رضوی برگزار شده است ادامه داد: هم‌اکنون بستر ارتباطی بین استانداری خراسان رضوی و فرمانداری‌ها بر پایه فیبر نوری است و شاهد افزایش چهار برابری پهنای باند خطوط اینترنت هستیم، لذا مشکلی در زمینه ارتباطی وجود ندارد.

وی با اشاره به تحرکات دشمنان در آستانه انتخابات گفت: دشمنان از طریق کانال‌های مجازی و ۵۲ شبکه فارسی‌زبان به دنبال خدشه وارد کردن به انتخابات و کاهش مشارکت مردم هستند که این امر هوشیاری همگان را می‌طلبد.

جعفری افزود: حرکت در مسیر قانون، ارتقای امنیت و سلامت انتخابات هدف اصلی ما در این رویداد است.
وی با اشاره به ابلاغ "قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی" از سوی وزارت کشور ادامه داد: تاکنون ۷۰ درصد نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در خراسان رضوی حساب مخصوص فعالیت‌های تبلیغاتی خود را بازگشایی کرده و نماینده مالی خود را مشخص کرده‌اند، ضمن اینکه هفته گذشته در نشستی با حضور تمام نامزدهای انتخاباتی استان این قانون برای آنها تشریح و بر لزوم اجرای آن تاکید شد.

وی گفت: تفاوت انتخابات امسال با دوره‌های قبل استفاده از سامانه الکترونیکی در احراز هویت است که سبب جلوگیری از تخلفات خواهد شد.

تاکنون علاوه بر ۴۹۷ نامزد تایید صلاحیت شده برای نمایندگی این استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی طی مراحل قبل، ۱۷۷ نفر از نامزدهای رد صلاحیت شده استان نیز در بررسی مجدد شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند.
در مجموع از هزار و ۵۴ داوطلب نامزدی نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان خراسان رضوی تاکنون ۶۴ درصد تایید صلاحیت شده‌اند.
۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.
استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ۱۲ حوزه انتخاباتی دارد.
حوزه مشهد و کلات با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی محسوب می‌شود.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند در سراسر کشور برگزار می‌گردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =