۲۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۸
کد خبرنگار: 939
کد خبر: 83675905
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۰ درصد زیتون کشور در طارم تولید می شود

زنجان - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: در زمان حاضر ۵۰ درصد زیتون کشور در این استان و در شهرستان طارم تولید می شود که می توان با اجرای عملیات‌های بهره ورانه میزان تولید را بالاتر نیز برد.

جواد تاراسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  افزود: میانگین برداشت زیتون از باغات زیتون، ۲.۵ تن در هکتار در سطح کشور است ولی این میزان در استان زنجان سه تن در هکتار است.

وی با بیان اینکه امسال یکی از کشاورزان نمونه استانی و ملی طارم توانست ۲۶ تن محصول زیتون از یک هکتار برداشت کند، اظهار داشت: اگر چه چنین مواردی استثایی تلقی می شوند ولی با اجرای عملیات های بهره وارانه همچون مدیریت بهینه منابع آب، افزایش ضریب مکانیزاسیون و بهره گیری از مشاوره کارشناسان می توان افزایش تولید هر چه بیشتر را محقق کرد.  

گفتنی است مهمترین محصول باغی شهرستان طارم، زیتون است که بالاترین سطح زیر کشت را در بین محصولات باغی و زراعی را در این شهرستان دارد به طوری که این شهرستان با بیش از ۲۰ درصد سطح زیر کشت، در این شاخص نیز رتبه نخست را در کشور دارد.  

 رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: ارقام زیتون داخلی مورد کشت در شهرستان طارم شامل، زرد زیتون، روغنی، شنگه، ماری و گلوله زیتون است که رقم زرد زیتون با ۹۰ درصد سطح زیر کشت بیشترین سطح را در بین ارقام زیتون به خود اختصاص داده است.

سال زراعی گذشته حدود ۴۵ هزار تن محصول زیتون از سطح ۲۰ هزار هکتار باغ‌های شهرستان طارم برداشت و روانه بازار شد.  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =