فضای مجازی بستری برای شکل‌گیری ناهنجاری‌های اجتماعی است

تبریز- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب میانه با تشریح معضلات و آسیب‌های فضای مجازی، گفت: فضای مجازی مهمترین عامل در شکل‌گیری ناهنجاری‌های اجتماعی است.

محمود محمودیان روز یکشنبه در همایش خانواده کارکنان سپاه میانه با بیان اینکه وراثت، محیط، فرهنگ، رسانه و برخی از عوامل دیگر در بزهکاری افراد نقش دارند، محیط را مهمترین عامل در بزهکار شدن افراد دانست و بیان کرد: محیط هم به شکل حقیقی و هم به شکل مجازی در رفتار فرد تاثیر می گذارد اما از آنجا که محیط و فضای مجازی ویژگیهایی همچون نامحدود بودن، ناملموس بودن، و گستردگی را داراست بیشتر از دیگر عوامل در شکل گیری بزه و بروز افراد بزهکار، نقش دارد.

 وی با هشدار نسبت به مراقبت از میزان و نحوه حضور فرزندان در فضای مجازی به خصوص از طریق گوشی همراه، متذکر شد: در فضای مجازی، محتویات گوشی و پروفایل افراد به راحتی قابلیت دسترسی برای دیگر افراد فراهم می شود و از طرفی، اعضای شبکه های اجتماعی در تغذیه فکری کودکان ما نقش ایفا می کنند.

 دادستان میانه، جعل داده، هرزه نگاری و ارسال محتویات مستهجن و مبتذل، تخریب داده ها از طریق بدافزار ها و تروجان ها، زمینه سازی کلاهبرداری و سرقت وجوه و نشر فیلم و عکس خصوصی افراد را از جمله جرایم فضای سایبری برشمرد و افزود: تلفن همراه، دوربین و لپ تاپ، غیرقابل اعتماد بوده و به راحتی دوربینهایشان قابل حک شدن می باشد.

 محمودیان ویرانی پرده حیا و عفت، برقراری ارتباطات موهوم و نامشروع، سست شدن ارکان خانواده، آسیب های اخلاقی، اعتیاد فکری و ذهنی، و آسیب های سیاسی را مهمترین آسیب های فضای مجازی عنوان و خاطرنشان کرد: فضای مجازی از طریق کاهش احساسات و عواطف، دریافتهای جایگزین، انعطاف پذیری هویتی و گسست اجتماعی افراد خانواده، ارکان خانواده را سست و پایه های آن را متزلزل می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =