۲۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۲
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83675877
۰ نفر

برچسب‌ها

شمشیرباز زنجانی به اردوی تیم ملی دعوت شد

زنجان - ایرنا - رییس هیات شمشیربازی استان زنجان گفت: ورزشکار شاخص این استان به اردوی تیم ملی شمشیربازی اپه دعوت شد.

حامد افشاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محمد اسماعیلی از اول تا هشتم اسفند ماه امسال در این اردوی آمادگی که در تهران برگزار خواهد شد حضور پیدا می‌کند.

وی اظهار داشت: این اردوی آمادگی با هدف اعزام ملی پوشان برتر و منتخب به منظور اعزام به مسابقات انتخابی المپیک که اردیبهشت ماه سال ۹۹ در کره جنوبی برگزار خواهد شد، برپا می شود.

افشاری افزود: این شمشیرباز صاحب نام زنجانی در رقابت های قهرمانی کشور که بهمن ماه در تهران برگزار شد موفق به کسب نشان نقره شد و در حال حاضر با اختلاف ۲۶ امتیاز در صدر رنکینگ شمشیربازی کشور قرار دارد.

رییس هیات شمشیربازی استان زنجان با بیان اینکه فقط یک ورزشکار در رشته اسلحه اپه به رقابت های انتخابی المپیک اعزام خواهد شد، ابراز امیدواری کرد کمیته فنی فدراسیون این ورزشکار زنجانی صاحب نام را به دلیل رنکینگ بالایی که دارد برای حضور در این پیکارها انتخاب کند.

افشاری سطح فنی، آمادگی و توانمندی این شمشیرباز زنجانی را خوب ارزیابی کرد و یادآور شد: اسماعیلی از بهترین های این رشته ورزشی است و تاکنون در رقابت های کشوری و برون مرزی، فخرآفرینی های بسیار کرده است.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ نماینده‌ای از ایران در بخش اسلحه اپه در بازی‌های المپیک حضور نداشته است تصریح کرد: در زمان حاضر قریب به ۴۷ ورزشکار زن و مرد در رشته شمشیربازی استان زنجان فعال هستند.

افشاری افزود: در زمان حاضر این رشته ورزشی فقط در شهر زنجان فعال است و راه اندازی آن در سایر شهرستان ها به ویژه ابهر، جزو برنامه های اولویت دار این هیات است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =