۲۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۵:۰۱
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83675847
۰ نفر

برچسب‌ها

جشن میلاد حضرت فاطمه (س) در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد

لندن- ایرنا- جشن میلاد حضرت زهرا (س) با حضور جمعی از ایرانیان مقیم انگلیس و دوست‌داران اهل‌بیت عصمت (ع) در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد.

در این آیین که شنبه شب به زبان های فارسی و انگلیسی پس از نماز مغرب و عشاء در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد، مداحان اهل بیت (ع) در مدح دخت گرامی پیامبر اسلام به مدیحه سرایی و شرکت کنندگان در این مراسم به جشن و سرور پرداختند.  

حجت الاسلام والمسلمین جهانگیر رئیس کالج اسلامی لندن در این آیین، با محوریت سیره و زندگانی حضرت صدیقه طاهره (س) سخنرانی و تصریح کرد: ایشان به فرموده قرآن پیامبراسلام (ص) برای همه الگو و نمونه است و پیامبر اسلام نیز از حضرت فاطمه بارها تکریم کردند.

وی افزود: امام زمان عج‌الله تعالی فرجه الشریف نیز فرمودند «حضرت فاطمه س برای من الگو و نمونه است».  

رئیس کالج اسلامی لندن به نقش کلیدی حضرت فاطمه (س) در یاری رساندن به پیامبر اسلام و حمایت از ولایت در دوران امیرالمومنین گفت: این بانوی بزرگ اسلام در کانون خانواده و تربیت فرزند نیز نقش آفرینی می کرد.

جهانگیر به تقارن سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) به نام روز زن و مادر، گفت: در سایه جهل در زمان پیامبر اسلام که تولد دختر مایه شرمساری بود، وقتی حضرت فاطمه (س) متولد شدند، همانگونه که در قرآن کریم آمده است از این تولد مبارک با سوره کوثر تکریم شده است و انتخاب چنین روزی به عنوان روز مادر احترام و ارزش مادر را دوچندان می کند. بنابر این ما نباید از نعمت احسان به مادر غافل شویم و حتی در صورت فوت مادر می توانیم با خیرات برای او از برکات احسان به مادر بهره مند شویم.  

همزمان با این جشن برای فارسی زبانان مقیم لندن، مراسم جشنی نیز به زبان انگلیسی در یکی دیگر از سالن های مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد که حجت الاسلام و المسلمین عابدی به زبان انگلیسی در باب فضیلت بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) سخنرانی کرد.  

جمعه شب نیز مراسم جشنی برای عرب زبانان مقیم لندن در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد که در آن آیین نیز علاوه بر مدیحه سرایی مداحان، دکتر الزهره البندری در باب فضیلت میلاد دخت نبی گرامی اسلام سخنرانی کرد و یکشنبه شب نیز مراسم جشنی جداگانه برای اردو زبانان مقیم لندن در این مرکز برگزار می شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha