۲۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲:۴۲
کد خبرنگار: 3005
کد خبر: 83675837
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ادامه پیشروی ارتش سوریه در حومه حلب

تهران- ایرنا- ارتش و نیروهای مسلح سوریه مناطق دیگری از غرب و جنوب غرب شهر حلب را از کنترل گروه تروریستی جبهه النصره خارج کردند.

به گزارش بامداد یکشنبه خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) نیروهای مسلح سوریه در ادامه مبارزه با گروه تروریستی جبهه النصره و تروریست های هم‌پیمان آن، روستاهای اروم کبری، کفرناها، عاجل، عویجل و منطقه مسکونی الرضوان را در جنوب غرب حلب از وجود گروه های تروریستی پاکسازی کردند.

در غرب حلب نیز روستای المنصوره و مرکز تحقیقات نظامی و محله راشدین ۱ پاکسازی شد.

در این عملیات شمار زیادی از تروریست ها کشته و زخمی شدند و سلاح و تجهیزات آن ها نیز منهدم شد.

با این پیشروی، منطقه پاکسازی شده توسط ارتش سوریه در استان های ادلب و حلب از چند روز گذشته به بیش از ۱۳۳۰ کیلومتر مربع افزایش یافت.

تروریست های مورد حمایت ترکیه روز شنبه شهرهای شیعه نشین نبل و الزهرا در شمال حلب را نیز با موشک های گراد هدف قرار دادند که سه شهروند غیر نظامی زخمی شدند و شماری از منازل شهروندان نیز آسیب دید.

ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان رؤسای جمهوری روسیه و ترکیه ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸ (۲۶ شهریورماه ۱۳۹۷) در شهر سوچی درباره ادلب به توافقی دست یافتند که بر اساس آن مقرر شد تا ۱۵ اکتبر ۲۰۱۸ (۲۳ مهرماه ۱۳۹۷) منطقه عاری از سلاح تا عمق ۱۵ تا ۲۰ کیلومتری در خطوط تماس نیروهای دولت سوریه و عناصر مخالف در ادلب ایجاد شود و مقامات نظامی ترک و روس بر این روند نظارت داشته باشند.
این توافق به طور کامل اجرا نشد و گروه‌های تروریستی به صورت روزانه به نقض این توافق اقدام کردند و علاوه بر حمله به مواضع ارتش سوریه، غیرنظامیان را نیز در مناطق مختلف هدف قرار دادند که موجب واکنش و اقدام ارتش سوریه برای پاکسازی مناطق تحت اشغال تروریست‌ها شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =