حماس: اظهارات الجبیر درباره معامله قرن به رژیم صهیونیستی کمک می‌کند

تهران- ایرنا- سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شنبه شب در واکنش به اظهارات عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی درباره معامله قرن، گفت: این اظهارات به رژیم صهیونیستی و آمریکا برای ترویج طرح صلح ترامپ کمک می‌کند.

به گزارش تارنمای حماس، «حازم قاسم» افزود: چنین اظهاراتی به رژیم اشغالگر و دولت آمریکا که در حال ترویج معامله قرن هستند و نیز تداوم انکار حقوق عادلانه مردم فلسطین کمک می‌کند.

وی ادامه داد: سخنان الجبیر در خصوص وجود موارد خوب در معامله قرن مغایر با مواضع مخالف کشورهای عربی درباره طرح صلح ترامپ است.

در حالی که بسیاری از کشورهای مسلمان و غیر مسلمان همراه با فلسطینیان طرح صلح ترامپ موسوم به "معامله" قرن" را رد کرده‌اند، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان گفته بود: موارد خوبی در برنامه صلح ترامپ وجود دارد که می‌تواند زمینه ‌ساز مذاکره قرار گیرد.

ترامپ در ۲۸  ژانویه گذشته (۸ بهمن) طرح "معامله قرن" را اعلام کرد که بر اساس آن کشور فلسطین به شکل "مجمع الجزایر" شکل خواهد گرفت که به وسیله پل‌ها و تونل‌ها به یکدیگر متصل و بخشی از قسمت شرقی بیت المقدس به عنوان پایتخت آن برگزیده و بیت المقدس اشغالی به عنوان پایتخت ادعایی اسرائیل شناخته خواهد شد.

این اقدام ترامپ با موجی از اعتراضات مردمی در شماری از کشورها به ویژه در کشورهای شمال آفریقا از جمله الجزایر، مغرب، مصر، سودان و همچنین تونس همراه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =