توسعه شرکت های دانش بنیان راه برون رفت کشور از شرایط کنونی است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان و فعالیت های آنان در شرایط کنونی برای کشور بسیار تأثیرگذار است و در این راستا مدیران نباید از هیچ کمک و حمایتی از شرکت های دانش بنیان دریغ کنند.

قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه شنبه در دیدار با نمایندگان شرکت های دانش بنیان استان ایلام و مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط اظهار داشت: فعالیت شرکت های دانش بنیان راه برون رفت کشور از شرایط فعلی است و باید جلساتی ویژه ستاد اقتصاد مقاومتی با محوریت شرکت های دانش بنیان برگزار شود.

وی با اشاره به واگذاری پنج هزار متر زمین  به پارک علم و فناوری یادآور شد: در شرایطی که در شهر ایلام مشکل زمین به شدت احساس می شود استان حمایت خوبی از پارک علم و فناوری داشته است و در این زمینه هماهنگی ها و همکاری های خوبی صورت گرفته است.

سلیمانی دشتکی سپس در تماس تلفنی با معاون سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار همکاری این سازمان در آزادسازی بودجه پارک علم و فناوری استان شد و یادآور شد: دستگاه های مربوطه از جمله شهرداری، سازمان اقتصاد و دارایی و همچنین کمیته امداد استان نهایت همکاری را برای پیشبرد اهداف پارک در استان داشته باشند.

وی در رابطه با مشکلات شرکت های دانش بنیان استان، گفت: نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان با محوریت بررسی مسائل شرکت های دانش بنیان و با حضور دستگاههای اجرایی مرتبط برگزار و نسبت به رفع مشکلات این شرکت ها اقدام لازم صورت گیرد.

لازم به ذکر است در استان ایلام بیش از ۶۹ شرکت دانش بنیان با ۶۵ محصول تجاری سازی شده مشغول فعالیت هستند و ۳۰ محصول نیز در استان به ثبت رسیده که گردش مالی آنها بیش از ۲۸ میلیارد تومان است و ۵۴ اختراع نیز توسط این شرکت ها به ثبت رسیده است. همچنین این شرکت ها تاکنون بیش از یک صد هزار دلار صادرات به کشورهای مختلف داشته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =