۲۷ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۰
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 83675762
۰ نفر

برچسب‌ها

کوهنورد پاکستانی در مشهد تجلیل شد

مشهد- ایرنا- محمد علی سدپارا از کوهنوردان موفق پاکستانی شنبه شب طی مراسمی با حضور کوهنوردان و ورزشکاران خراسان رضوی در مشهد تجلیل شد.

مدیر بنیاد نیکوکاری "حرکت انسانی" در ایران به خبرنگار ایرنا گفت: سدپارا ۱۱ صعود موفق به قله‌های بیش از هشت هزار متر در کارنامه خود دارد و از کوهنوردان بسیار موفق شمرده می‌شود.

جواد نوروزی افزود: سدپارا، از جمله شیعیان محب اهل بیت (ع) است که در هر صعود خود پرچم‌های منقش به نام حضرت امام حسین (ع) و حضرت عباس را بر قله‌ها برافراشته است.

وی ادامه داد: این کوهنورد ۴۴ ساله که تاکنون به ایران و مشهد سفر نکرده بود آرزوی زیارت حضرت امام رضا (ع) و سفر به کربلا را داشت که مقدمات این سفر را برای او مهیا ساختیم.

وی گفت: این کوهنورد پاکستانی در مراسمی که با همکاری هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان رضوی به منظور تجلیل از او برگزار شد، تجربیات مختلف در صعودهای خود را در اختیار دیگران گذاشت.

بنیاد نیکوکاری "حرکت انسانی" چهار سال قبل با وقف تمام اموال یک ایرانی به نام "جعفر داوردوست شالچی" در دانمارک با هدف مبارزه با فقر و جلب توجه ثروتمندان به افراد کم برخوردار تاسیس شد. این بنیاد هم اکنون در کشورهای دانمارک، اوگاندا، نپال و ایران دارای نمایندگی است. نمایندگی این بنیاد در ایران در شهر مشهد قرار دارد.

هم اکنون ۲ هزار و ۷۳۷ مرد و هزار و ۹۸۵ زن در استان خراسان رضوی در رشته های کوهنوردی و سنگ نوردی فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =