نقض سیاست بی‌طرفی دولت لبنان مانع کمک‌های بین‌المللی است
هیات دولت لبنان

بیروت- ایرنا- روزنامه فرامنطقه ای «الشرق الاوسط» نوشت: نقض سیاست بی‌طرفی دولت جدید لبنان به ریاست «حسان دیاب» مانع کمک‌های بین‌المللی به این کشور است.

این روزنامه که همزمان در لندن و بیروت منتشر می شود، روز شنبه به نقل از یک نماینده مجلس ملی لبنان نوشت: اصلاحاتی که طرف‌های بین‌المللی از دولت لبنان می‌خواهند مختص بخش‌های اقتصادی و اداری نیست و بخش سیاسی نیز دارد.

الشرق الاوسط بدون اشاره به نام این نماینده و به نقل از این منبع افزود: باید دولت دیاب اثبات کند که به سیاست بی‌طرفی در بحران‌های منطقه خاورمیانه پایبند است. به ویژه آن که دولت‌های پیشین به این سیاست پایبندی کامل نداشتند و این مسأله، دلیل دور شدن کشورهای عربی از لبنان بود.

دولت لبنان به ریاست «حسان دیاب» سه شنبه بیست و دوم بهمن پس از ارایه برنامه اش به مجلس ملی موفق شد رأی اعتماد این مجلس را به دست آورد و رسمیت پیدا کند.

در یکی از بندهای برنامه یا بیانیه رسمی دولت دیاب آمده است: این دولت برای کسب کمک «گروه بین المللی حامی لبنان» و تأمین نظر و اصلاحات خواسته شده این گروه تلاش خواهد کرد.

گروه بین المللی حامی لبنان در نشست موسوم به «سدره» در پاریس در ۱۷ آذر ماه گذشته تصویب کرد که در صورت انجام اصلاحات اقتصادی و اجتماعی در لبنان، ۱۱ میلیارد دلار به این کشور کمک می کند.

این گروه شامل نمایندگان سازمان ملل متحد، چین، فرانسه، آلمان، ایتالیا، روسیه، انگلیس، آمریکا، اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب بوده و درسال ۲۰۱۳ میلادی تشکیل شده و محل برگزاری نشست های آن در پاریس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =