وجوه   زندگی شهید سلیمانی می تواند در قالب هنر به نمایش گذاشته شود

تهران - ایرنا - معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: مجموعه ویژگی های منحصر به فرد شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی می تواند در ابعاد مختلف و در قالب هنر برای جهانیان به نمایش گذاشته شود.

حجت‌الاسلام «عبدالحسین خسروپناه» عصر شنبه در آئین افتتاح نمایشگاه "سرو بلند انقلاب" ویژه شهید سپهبد حاج قاسم سیلمانی در محل موزه هنرهای معاصر فلسطین در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در واقع این  نمایشگاه شامل کارهای ارزنده ای نقاشی و خوشنویسی است برای ترویج اهداف و راه حاج قاسم سلیمانی است.

وی تاکید کرد: البته بسیاری از ویژگی های شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی همچون عرصه توانمندی و مدیریت قاطعانه آن شهید والامقام و جمع این قاطعیت و محبت ایشان می تواند در قالب هنر به نمایش گذاشته شود.

 معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه، شهید سلیمانی در مدتی که در مسوولیت سپاه قدس را داشتند، توانست حرکت مقاومت را در عرصه بین المللی علیه استکبار جهانی تقویت کند و ابعاد مختلف آنرا به دنیا نشان دهند، افزود: نمایش این توانمندی در ابعاد مختلف می تواند بصورت جهانی به نمایش گذاشته شود، چراکه هنر یک زبان بین المللی است که احتیاج به ترجمه ندارد.

همزمان با چهلمین روز شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان، مجموعه‌ای از آثار هنری در قالب نمایشگاهی با عنوان «سرو بلند انقلاب» با حضور محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی، بهمن نامور مطلق سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان، علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران  و جمعی از هنرمندان در محل موزه هنرهای معاصر فلسطین افتتاح شد.

آثار ارائه شده در این نمایشگاه حاصل کارگاه دو روزه خلق آثار هنری در این واحد دانشگاهی است که با محوریت زندگی و شخصیت سردار شهید اسلام حاج قاسم سلیمانی طی روزهای ۱۷ و ۱۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ برپا و با استقبال هنرمندان و علاقمندان روبرو شد.

این نمایشگاه شامل آثار نقاشی، خوشنویسی و نگارگری هنرمندان جوان و پیشکسوت است که با تاثیرپذیری از شخصیت و زندگی سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد استاد محمود فرشچیان خلق شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =