نمایندگان مجلس با پشتوانه رای بالا در امر قانونگذاری قوی‌تر عمل می‌کنند

اصفهان- ایرنا- رییس ستاد انتخابات استان اصفهان با بیان اینکه مشارکت مردم در انتخابات نتایج و آثار مثبتی دارد، گفت: نمایندگانی که با پشتوانه رای بیشتری به مجلس راه یابند در کار قانونگذاری قوی‌تر عمل خواهند کرد.

حیدر قاسمی روز یکشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا با تاکید بر همبستگی و اتحاد ملی و مشارکت حداکثری در این همایش سیاسی افزود: انتخابات مظهر و تجلی حوزه مشارکت مدنی است که به طور طبیعی مشارکت پرشور و حداکثری مردم در صحنه انتخابات را خواستار هستیم.

وی تصریح کرد: کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات تدابیر و اقدامات لازم را به منظور اطلاع رسانی و ایجاد حضور و مشارکت مردم با کمک رسانه‌ها به انجام رسانده است.

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان یادآور شد: در شورای اطلاع رسانی بر حضور و مشارکت حداکثری و کمک رسانه‌ها تاکید شد که امیدواریم تلاش رسانه‌ها در روزهای باقی مانده تجلی یابد.

قاسمی اضافه کرد: با توجه به شرایط موجود هرچه مشارکت و حضور مردم بیشتر باشد با پشتوانه قوی‌تر می‌توان مسائل و امور کشور را دنبال کرد که امیدواریم در دوم اسفند تکرار حضور و مشارکت جدی مردم را شاهد باشیم.

وی اظهارداشت: بخشی از گروه‌های سیاسی که کاندیداهای مورد نظر آن‌ها تایید صلاحیت نشدند حضور و بروز ضعیف‌تری را در انتخابات دارند که در جلسات با احزاب تاکید کردیم تا به عنوان حوزه مشارکت حضور جدی داشته باشند.

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان ابراز امیدواری کرد تمامی گروه‌ها و احزاب از باب تشویق مردم و ایجاد شور و نشاط انتخاباتی فعالیت خود را در مدت تبلیغات انتخاباتی جدی‌تر دنبال کنند.

از استان اصفهان همراه با نماینده ارامنه، ۲۰ نماینده به مجلس شورای اسلامی راه می‌یابند.

حوزه انتخابیه اصفهان به مرکزیت اصفهان دارای پنج کرسی است و مردم این شهرستان باید از بین نامزدها پنج تن را به نمایندگی خود برای حضور در مجلس شورای اسلامی انتخاب کنند اما در سایر حوزه‌های انتخابیه استان اصفهان یک نفر انتخاب خواهد شد. 

به گفته وی قاسمی انتخابات مجلس در این استان با حضور ۶۰ هزار نفر دست‌اندرکار در سه هزار شعبه اخذ رای برگزار می‌شود.

استان اصفهان پنج میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد که از این میان سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =