خانواده شهدای دانشکده روانشناسی وعلوم تربیتی دانشگاه تهران تجلیل شدند

تهران - ایرنا - خانواده شهدای گرانقدر دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران در سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تجلیل شدند.

به گزارش حوزه ایثار و شهادت ایرنا، ‌در این مراسم معنوی که بعداز ظهر روز شنبه در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران از سوی دفتر امور شاهد و ایثار گرد دانشکده با همکاری مرکز مطالعات و تحقیقات زنان دانشگاه تهران برگزار شد از مادران، همسران شهدا و خانواده شهدای گرانقدر این دانشکده تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

رییس دانشکده، ‌ اساتید، پژوهشگران، ‌ کارکنان و خانواده شهدا با گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زهرا (س) دخت گرامی پیامبر اکرم (ص) یاد ونام شهیدان سردار اسماعیل دقایقی فرمانده لشکربدر، ‌ جانباز شهید محسن صابر، ‌ جانباز شهید حسین مصیبی، ‌ شهید مهرداد ریاضی تهرانی، شهید یزدان جعفری پالندی، ‌شهید سرتیپ ابوالقاسم فیروزی، شهید شهریاری و شهید عروجی را زنده کردند.

مادران و همسران شهید بر ما حق دارند

الهه حجازی رییس دانشکده در این آیین سخنانی درباره حضرت زهرا (س)  بیان کرد و افزود:‌ بزرگداشت روز مادر و زن در ایران اسلامی به یک روز مهم مبدل گشته و ما امروز از مادران و همسرانی تجلیل می کنیم که بر کل جامعه ما حق دارند و احترام و حرمت این عزیزان از واجبات است.

حجازی با بیان ویژگی های ایثار در نزد مادران وهمسران شهدا اظهار کرد:‌ مادرانی در ایران امثال سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ها را در دامن خود پروراندند، تا امروز ما احساس امنیت کنیم.

در جامعه فرهنگ ایثار و شهادت زنده بماند

رحمت اله اللهیاری مدیرکل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران ضمن گرامیداشت این روز فرخنده گفت:‌ جهاد و ایثار در دوران دفاع مقدس نزد ایرانی ها دارای جایگاه عظیمی است و مادران و همسران شهدا با تقدیم عزیزان خود به اسلام و کشور ویژگی های حضرت زهرا (س)   را در عرصه عمل نشان دادند.

وی افزود:‌ امروز بی احترامی به خون شهدا قابل گذشت نیست و باید در جامعه یاد جهاد و شهادت و فرهنگ ایثار و شهادت زنده باشد و در جامعه به فراموشی سپرده نشود.

اللهیاری تصریح کرد:‌ این فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل های جوان وانقلابی ما منتقل شود تا آنها هم قدر این فداکاری ها و ایثارگری ها را بدانند و برای شهدا و خانواده های آنان احترام ویژه قائل باشند.

تجلیل از خانواده شهدا وظیفه تک تک ایرانیان

نصرتی مدیر امور ایثار و شاهد دانشکده روانشناسی وعلوم تربیتی در این نشست گفت: اجر کار کردن برای شهدا کمتر از شهادت نیست و باید با نیت خالص به این امر اقدام کرد. تجلیل از خانواده شهدا وظیفه تک تک ایرانیان و مسلمانان است و نباید اجازه داد این فرهنگ به فراموشی سپرده شود.

دبیر نشست افزود: هر زمان در جامعه ما فرهنگ ایثار به فراموشی سپرده شد، مشکلات زیادی گریبان ما را گرفت ولی هر زمان به این فرهنگ ناب توجه شده مشکلات مردم بسیار کمتر شده است.

پاسخ مثبت به دقایقی دادم چون بهتر از ایشون را نمی یافتم

خانم معصومه همراهی همسر شهسد سردار اسماعیل دقایقی با بیان خاطراتی از زمان ازدواج با شهید و فعالیت های این سردار معظم در قبل و بعد پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس گفت:‌ بعد از کسب رضایت از خانواده به وصلت با شهید موافقت کردم او زندانی سیاسی بود و زندگی مخفیانه برای سخت بود ولی پاسخ مثبت به ایشان دادم، چون بهتر از ایشون را نمی یافتم.

وی افزود: هر دو در دانشگاه تهران درس می خواندیم و این برای من بسیار خوب بود و شهید در فعالیت های سیاسی زمان انقلاب بسیار با من مشورت و همراهی می کرد. عقد عروسی بسیار ساده ای داشتیم و تنها خرید عروسی ما یک حلقه ازدواج بود که اسماعلی دقایقی خود برایم خرید.

خانم همراهی با بیان اینکه شهید اخلاق بسیار خوب و مهربانی داشت و با همه از جمله مجاهدان عراقی در زمان جنگ خوب برخورد می کرد، تصریح کرد: بزرگ شده و نزدیک تر شدن به خدا با عمل کردن به گفته ها و اعتقادات میسر می شود، همانطور که دقایقی و سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی انجام دادند و در دل مردم جای گرفتند.

استماع خاطرات خانواده شهدا

در این مراسم همسران مادران و فرزندان شهدا لحظاتی درباره خاطرات خود با عزیزانشان سخن گفتند و از سوی دانشکده با اهدای لوح سپاس وهدایایی تجلیل شدند.

  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha