برگزیت؛ فرصت رئال برای خلاص شدن از شر «بیل»

تهران- ایرنا- برگزیت روی فوتبال سرتاسر اروپا تاثیر خواهد گذاشت و رئال مادرید نیز از این قاعده مستثنی نیست و به عبارت دیگر شاید ایده‌آل‌ترین فرصت برای کهکشانی‌ها باشد تا از شر مهاجم مصدوم و البته مغضوب نزد هواداران این تیم، خلاص شود.

ظرف ۲ سال آینده، «گرت بیل» به احتمال زیاد جزو سهمیه‌های غیر اروپایی رئال مادرید محسوب خواهد شد.

سهمیه بازیکنان غیر اروپایی در باشگاه‌های اسپانیایی محدود است و رئال مادرید همین حالا چهار سهمیه غیراروپایی در ترکیب خود دارد.

«وینیسیوس جونیور»، «رودریگو»، «ادر میلیتائو» و «رینیر ژسوس» چهار بازیکن غیراروپایی رئال را تشکیل می‌دهند.

در صورتی که اتحادیه اروپا و بریتانیا تا پیش از پایان سای ۲۰۲۰ بر سر حقوق شهروندی به توافق نرسند، بیل جایگاه خود را به عنوان بازیکنی با مجوز کار اتحادیه اروپا از دست می‌دهد.

آنچه فکر بازیکنان و باشگاه‌ها را درگیر کرده این است که زمانی که جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا در اول ژانویه ۲۰۲۱ نهایی شود، آنها چه‌طور باید در اسپانیا به فعالیت خود ادامه دهند.

با این حال، باید منتظر ماند و دید که آیا اتحادیه اروپا می‌تواند با بریتانیا به توافقی مشابه توافق کوتونو دست یابد یا خیر.

براساس توافق مذکور، اتباع برخی کشورهای خاص از قاره آفریقا، جزایر کارائیب و اقیانوسیه واجد شرایط داشتن روادید کاری مشابه کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند.

تاثیر برگزیت بر لیگ برتر جزیره بیشتر از سایر مناطق اروپا مخرب بوده و وضعیت چیزی در حدود ۱۰۰ بازیکن را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

با این حال، در مورد بیل که پس از جنجال انتخابی یورو ۲۰۲۰ و دور افتخار زدن با پرچم ولز که روی آن شعار «ولز، گلف، مادرید» نقش بسته بود، محبوبیت خود را بین هواداران رئال از دست داده و در ماه‌های اخیر به نیمکت نشین تیم تحت هدایت «زین الدین زیدان» بدل شده است، باید گفت که شاید برگزیت بهترین گزینه برای خلاص شدن رئالی‌ها از دست مهاجم مغضوب و گران‌قیمت خود باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =