مدیران پروژه ماهواره‌های ناهید و پیام، زن هستند 

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مدیران پروژه ماهواره‌های ناهید و پیام، زن بودند، گفت: زنان باید به واسطه توانایی‌های خود رشد کنند نه بر اساس ظاهر و اصولا این نگاه ظاهربین، زنان را از مدار جامعه و توان اجرایی کشور خارج می‌کند.

به گزارش روز شنبه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «محمد جواد آذری جهرمی» در جشن میلاد حضرت زهرا (ع) و گرامیداشت روز زن که در سالن موزه ایران باستان برگزار شد، با تاکید بر اینکه امروز زنان در بیشتر عرصه های اجتماعی فعال هستند و در عرصه های کار آفرینی و کسب و کار نیز حضور فعالی دارند، افزود: بیش از ۹۰ درصد مجموعه های بوم‌گردی در کشور توسط زنان اداره می شود و زنان در عرصه اقتصاد دیجیتال و مدیریت استارت آپ‌ها در کشور حضور موفقی دارند.

وی با بیان اینکه زنان ظرفیت بالایی دارند که باید از آن استفاده شود، اضافه کرد: در صنعت ماهواره شمار زیادی از دانشمندان فضایی کشور زنان هستند به صورتی که مدیران پروژه ماهواره‌های ناهید و پیام دو خانم بودند.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه زنان موتور محرکه جامعه هستند، افزود: اگر زنان نباشند، مردان راندمان پایینی خواهند داشت و بخش زیادی از موفقیت مردان مرهون حمایت زنان است.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد پتانسیل جامعه زنان هستند که باید در رشد جامعه مورد استفاده قرار بگیرید، تصریح کرد: دو نوع سبک استفاده از این پتانسیل وجود دارد، سبک غربی مبتنی بر زیبایی زنان و سبک واقعی که مبتنی بر نگاه دینی ما است.  

آذری جهرمی ادامه داد: زنان باید به واسطه توانایی های خود رشد کنند نه بر اساس ظاهر و اصولا این نگاه ظاهربین، زنان را از مدار جامعه و توان اجرایی کشور خارج می کند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه توجه به ظاهر زنان و نه توانمندی آنان یک عارضه اجتماعی است، تصریح کرد: برای عوض کردن این نگاه باید دید مردان جامعه را اصلاح و فرهنگ جامعه را عوض کنیم تا به توانمندی و قابلیت زنان نگاه کنند.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه عصاره اقتصاد دیجیتال، خلاقیت است، گفت: فناوری، فضایی را به وجود می آورد که زنان در کنار وظایف خود به وظایف کاری نیز رسیدگی کنند.  

وی افزود: در حال حاضر ۱۷ درصد کارکنان شاغل در وزارت ارتباطات و ۱۸ درصد جامعه استارت آپی را زنان تشکیل می دهند که باید این رقم بیشتر شود و به بانوان در حوزه اقتصاد دیجیتال فرصت بیشتری بدهیم.

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha