لوکاکو: «ویلموتس» فقط یک کار بلد بود؛ «توپ را به هازارد پاس بدهید»

تهران- ایرنا- برادر «روملو لوکاکو» در مصاحبه‌ای با یک رسانه بلژیکی با انتقاد از «مارک ویلموتس» گفت: او مربی بزرگی نیست؛ وقتی هدایت تیم ملی بلژیک را برعهده داشت فقط می‌گفت «توپ را به ادن هازارد پاس بدهید.»

جردن لوکاکو برادر «روملو لوکاکو» ستاره کنونی باشگاه اینترمیلان در این مصاحبه در مورد موضوعات زیادی حرف زد؛ از وجود افراد سودجو زیاد در ورزش فوتبال گرفته تا خاطرات تلخ خود از یورو ۲۰۱۶ و البته ویلموتس که در آن برهه سرمربی وقت تیم ملی بلژیک بود.

در رقابت‌های یورو ۲۰۱۶ بسیاری بر این باور بودند که تیم شیاطین سرخ با داشتن ستاره‌هایی همچون هازارد، روملو لوکاکو، تیبو کورتوا و کوین دی‌بروینه جزو بخت‌های اول قهرمانی‌ است اما این تیم که در آن برهه تحت هدایت مارک ویلموتس بود، در مرحله یک چهارم نهایی به ولز باخت و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. جردن لوکاکو یکی از کسانی بود که پس از آن تورنمنت هدف بیشترین انتقادها قرار گرفت اما او معتقد است که دلیل ناکامی تیم ملی بلژیک در اروپا، نداشتن یک مربی کاربلد بوده است.

وی در ابتدا گفت: فوتبال را دوست دارم اما دنیای آن را نه. آدم‌های متقلب و دغل‌کار زیادی به آن راه یافته‌اند و برای ذینفع شدن از فوتبالیست‌ها هر کاری انجام می‌دهند و به نظر من این شرم‌آور است.

لوکاکو که در پست دفاع چپ برای لاتزیو بازی می‌کند، با ابراز امیدواری از بازگشت به جمع شیاطین سرخ ادامه داد: تنها کاری که باید انجام دهم این است که بیشتر بازی کنم. اگر مصدومیت نداشتم بی‌شک انتخاب می‌شدم. در پست من هیچ بازیکن دیگری وجود ندارد و اگر انتخاب نشوم بدین معنا است که بی ارزش هستم.

وی افزود: بابت یورو ۲۰۱۶ پشیمان نیستم. می‌دانم که در آن تورنمنت خوب نبودم اما تا کی باید برای آن خودم را سرزنش کنم؟ با این حال اگر ما در آن رقابت‌ها قهرمان می‌شدیم برخی افراد مدعی می‌شدند که او (ویلموتس) تیم را قهرمان کرده است اما اگر چنین اتفاقی می‌افتاد تنها خوش شانسی ویلموتس بود که بازیکنانش توانسته بودند او را به این جام برسانند اما هیچ‌کس نمی‌دانست که چطور تیم ما را هدایت کند و سرمربی کاربلدی نداشتیم.

لوکاکو به طور خاص در خصوص ویلموتس گفت: فکر نمی‌کنم آن‌قدرها مربی بزرگی باشد. به عنوان بازیکن برای او احترام زیادی قائلم اما به عنوان سرمربی تیم ملی تنها کاری که بلد بود این بود که بگوید «توپ را به ادن (هازارد) پاس بدهید.»

جردن که تا اینجای کار تنها در ۲ بازی برای لاتزیو به میدان رفته و در مجموع ۷۰ دقیقه بازی کرده است، فردا (یکشنبه) در نبرد برادران باید رو در روی روملو قرار گیرد؛ یک نبرد خاص و هیجان انگیز.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha