امیرسیاری: هدف اصلی ما در ارتش ارتقاء سطح علمی دانشجویان  است

تهران-ایرنا- معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: هدف اصلی ما در ارتش ارتقاء سطح علمی دانشجویان است که باعث خواهد شد مطابق با فناوری های روز و تهدیدات تجهیزات را در آینده تولید کنیم.

امیردریادار حبیب الله سیاری امروز شنبه در حاشیه مراسم اختتامیه مسابقات سراسری دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش در دانشکده افسری امام علی(ع) نیروی زمینی ارتش برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مولفه های هر دانشجو که درآینده به عنوان مدیر و فرمانده در جمهوری اسلامی ایران به کار  گرفته خواهدشد ارتقاء سطح علمی دانشجو است.

وی ادامه داد: در بحث تربیت و آموزش دانشجویان مان در دانشگاه های افسری ارتش ابعاد مختلفی را مدنظر داریم به همین دلیل می‌گویم تربیت و آموزش. تربیت جسمانی ، نظامی و معنوی از نظر رشد بصیرت و توجه به اصول انقلاب و بهره برداری از آموزه های انقلاب و دین مورد توجه است.

دریادار سیاری گفت: بحث علمی یک شاخص و مولفه کاملا جداگانه ای است که باید از نظر علم و دانش به جایی برسیم که بتوانیم در بحث تامین تجهیزات مورد نیاز خودمان تولید کنیم. نباید برای تامین تجهیزات دست نیاز به دیگران دراز کنیم چرا که ما آنقدر باهوش و با علم و دانش هستیم که نیاز به دیگران نداشته باشیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش یادآور شد: در طول این ۴۱ سال عمر با برکت انقلاب علیرغم همه فشارها، تحریم ها و کمبودها و کاستی ها در بحث ساخت تجهیزات نظامی در همه عرصه ها نشان دادیم که این ارتقاء سطح علمی دانشجویان باعث خواهد شد که مطابق با فناوری ها روز و تهدیدات تجهیزات را در آینده تولید کنیم که هدف اصلی ما است.

وی گفت: امروز ما همینطور که مسابقات ورزشی و قرآنی داریم، مسابقات علمی دانشجویان را هم برای اولین بار برگزار کردیم که آزمونی برای دانشگاه های ما است و هم رقابت مثبتی به وجود می آید که دانشجویان تلاش کنند تا از علم و دانش بیشتری برخوردار شوند. دانشجویان ما باید رشد کنند تا آنچه مورد نیاز در چرخه دفاع و منطبق با تهدیدات روز است به آن دسترسی پیدا کنیم.

دریادار سیاری افزود: این مسابقات جهش و جرقه ای است این که توجه بیشتری به بحث علم و دانش شود. و در کلام رهبری هم داریم که قوی شویم بنابراین راه قوی شدن همین است که به علم و دانش توجه بیشتری شود و از مدیران و فرماندهان با علم و دانش برخوردار شویم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =