وزیران خارجه ایران و ژاپن درباره موضوعات منطقه‌ای گفت و گوکردند

تهران- ایرنا- وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران و ژاپن دیدار و درخصوص روابط دوجانبه و موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی گفت و گو کردند.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه روز شنبه در دیدار «توشیمیتوسو موتگی» همتای ژاپنی خود درخصوص روابط دوجانبه و موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی گفت و گو کرد.

وزیر امور خارجه که از روز گذشته در کنفرانس امنیتی مونیخ حضور یافته است طی دو روز اخیر دیدارهای متعددی با مقامات و شخصیت‌های حاضر در این کنفرانس داشته است.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز گذشته با حضور در محل استقرار دکتر محمد جواد ظریف در خصوص موضوعات موردعلاقه طرفین به تبادل نظر پرداخت.
ظریف همچنین با همتای چینی خود دیدار و درخصوص مسائل منطقه غرب آسیا، شهادت سردار سپهبد  سلیمانی و هواپیمای اوکراینی  گفتگو و تبادل نظر کرد.
وزیر امور خارجه در این دیدار  از مدیریت چین در خصوص کرونا تمجید و از همکاری دولت چین در زمینه کمک به خروج دانشجویان ایرانی از ووهان تشکر کرد.
وزیر امور خارجه چین هم از همکاری‌های کشورمان در این زمینه تشکر و قدردانی کرد.
دیدار و گفت و گو با گروه الدرز (ریش سفیدان - مقامات بلند پایه سابق سازمان ملل متحد)  گروه اقدام بحران، وزیر خارجه فنلاند، واتیکان، چک، عمان، کرواسی از دیگر دیدارهای روز گذشته وزیر امور خارجه در حاشیه این کنفرانس بود.

محمد جواد ظریف امروز همچنین با اعضای شورای روابط خارجی اتحادیه اروپایی در خصوص برجام و تعهدات اروپا در این زمینه و همچنین مسائل منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه همچنین با وادیم پریستایکو همتای اوکراینی دیدار و پیرامون هواپیمای اوکراینی و همچنین همکاری دو کشور در تحقیقات در این خصوص تبادل نظر کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =