ثبت ۱۲ اختراع توسط فناوران جهاد دانشگاهی اردبیل

اردبیل - ایرنا - معاون فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی اردبیل از ثبت ۱۲ اختراع توسط فناوران این مرکز خبر داد و گفت: این مرکز در سال‌جاری چهار رویداد کارآفرینی و ۶ کارگاه آموزشی برای ایجاد فرصت‌های شغلی و توسعه فعالیت‌های فناورانه برگزار کرده است.

مهران محمدی روز شنبه در جلسه شورای فناوری این مرکز اظهارداشت: مرکز رشد جهاد دانشگاهی اردبیل فضای مناسبی برای واحدهای دانش مدار و فناور فعال فراهم کرده تا آن‌ها با بهره‌مندی از این بستر بتوانند دستاوردهای تحقیقاتی خود را توسعه و تجاری‌سازی کنند.

وی به ارائه ۲۲۰ ساعت مشاوره و آموزش به فناوران و ایده‌پردازان اشاره کرد و گفت: ۱۵ شرکت و یک هسته فناور با ۳۴ ایده فناورانه در مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان اردبیل مستقر هستند.

وی با بیان اینکه این مرکز از بین ۲۳ مرکز رشد جهاد دانشگاهی در سطح کشور رتبه ششم را دارد،افزود: برای ارتقای کیفیت فعالیت‌های این مرکز و با توجه به نظارت و ارزیابی‌ نتایج انجام گرفته سه شرکت از مرکز رشد اردبیل به دلیل غیرفعال بودن، خارج و سه شرکت با ایده‌های جدید پذیرش و جذب می‌شوند.

محمدی به ارائه هشت مقاله توسط فناوران و انعقاد دو تفاهم‌نامه همکاری به منظور گسترش و ساماندهی فعالیت‌ واحدهای مستقر اشاره کرد و اظهارداشت: مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان از شرکت‌های فعال در کشت و فناوری گیاهان دارویی پشتیبانی و حمایت و خدمات مادی و معنوی برای ارتقا و رشد آن‌ها ارائه می‌کند.

وی افزود: در سال‌جاری یک واحد فناور با قطره دامپرلی عنوان فناوری برتر جهاددانشگاهی و یک واحد عنوان فناور برتر استان را کسب کرده است.

رییس بنیاد نخبگان استان اردبیل هم در این جلسه با بیان اینکه مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان اردبیل از مراکز فعال و تخصصی در استان محسوب می‌شود، افزود: فعالیت‌های این مرکز نسبت به سایر مراکز رشد خوبی داشته است.

حسین شایقی با اشاره به اینکه با توجه به برنامه‌های این مرکز، فعالیت‌های فناوران این مرکز در سال آینده با رشد خوبی مواجه خواهد شد، ادامه‌داد: این مرکز حمایت‌های خوبی را با توجه به نیاز فناور و پژوهشگر در مراحل مختلف تولید محصول فناورانه انجام می‌دهد که امیدواریم با تلاش این مرکز، حمایت‌های لازم برای بقای و تجاری‌سازی محصولات فناوران از سوی متولیان امر صورت پذیرد.

مدیر اداره راهبری توسعه کارآفرینی سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی (ستفا) گفت: جهاد دانشگاهی برای تسهیل روند تجاری‌سازی محصولات فناوران در تلاش است تا فعالیت خود را در زمینه صادرات بین‌المللی گسترش دهد.

صونا طهماسبی افزود: مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان اردبیل پتانسیل‌های خوبی دارد و واحدهای مستقر در این مرکز فعال هستند.

وی با بیان اینکه باید فناوری‌ و ایده‌ها بر اساس چالش و نیازهای استان صورت گیرد تا موثر واقع شود، گفت: امسال در نشست مراکز رشد جهاد دانشگاهی، واحد مستقر در مرکز رشد استان اردبیل به عنوان فناور برتر انتخاب شد که این امر از امتیازات این مرکز محسوب می‌شود.

در این جلسه سه واحد و چهار ایده فناورانه جدید در مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل مورد پذیرش قرار گرفت و ادامه فعالیت سه واحد لغو شد، همچنین نسبت به تمدید قرارداد واحدهای مستقر و میزان حمایت‌های مادی و معنوی از آنها تصمیم‌گیری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =