مردم توانمندی مدیریتی نامزدها را ملاک انتخاب قرار دهند

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: مسائل مدیریتی و کلان جامعه باید بجای مسائل قومیتی و قبیله‌ای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان اولویت قرار گیرد.

قاسم سلیمانی‌دشتکی روز شنبه در شورای مناسب سازی و سالمندان استان ایلام افزود: با توجه به بافت قومی و قبیله‌ای در استان مردم نباید مسائل قومی را در اولویت قرار داده و بر اساس شایستگی و توانمندی نامزدها به آنها رای بدهند.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های نامزدها باید اولویت برای مردم قرار بگیرد، افزود: مشارکت مردم این استان در همه دوره‌های انتخابات در کشور بالا بوده و امید است در انتخابات پیش رو نیز مردم بار دیگر بالاترین میزان مشارکت را داشته باشند.

استاندار ایلام ادامه داد: مردم باید با قدرت در انتخابات شرکت کرده و حضور آنها در صحنه پشتوانه‌ای قوی برای نظام، کشور، امنیت و تمامیت ارضی است.

سلیمانی‌دشتکی یادآور شد: مردم باید مشکلات مملکت را درک کرده و از طرفی اقدامات شاخص نظیر کاهش نرخ بیکاری و طرح‌های عمرانی گسترده‌ای که انجام گرفته در استان را ببینند.

وی افزود: متاسفانه برخی افراد با سیاه‌نمایی و بی انصافی که دارند خدمات دولت را زیر سوال برده و اقدام به تخریب دولت می‌کنند.

استاندار ایلام تاکید کرد:  مردم با وجود مشکلات جامعه نباید از نظام قهر کنند چرا که امروز ایران با شرایط خاص و تحریم و مشکلات زیادی مواجه است و مردم باید با قدرت تمام در انتخابات شرکت داشته باشند.

سلیمانی‌دشتکی از مردم خواست: اختلافات را کنار گذاشته و آزادانه در انتخابات شرکت کنند تا انتخاباتی بدون مشکل و با حضور حداکثری در این استان برگزار شود.

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات انجام گرفته برای کاهش تخلف در انتخابات این دوره گفت: در این دوره هر فرد بر اساس کد ملی رای می‌دهد که در سامانه ثبت می‌شود و چنانچه انتخابات به دور دوم کشیده شود باید در همان حوزه رای بدهد.

سلیمانی‌دشتکی گفت: در گذشته برخی تخلفات نظیر چند بار رای دادن از طرف یک نفر وجود داشته ولی در این دوره با وارد کردن کد ملی از تخلفات تا حد زیادی پیشگیری می‌شود.

شهرستان‌های ایلام، ایوان، سیروان، چرداول، ملکشاهی و مهران در حوزه انتخابیه شمال و شهرستان‌های بدره، دره شهر، دهلران و آبدانان نیز در حوزه انتخابیه جنوب استان ایلام قرار دارند.

استان ایلام بر اساس آمار رسمی در ۱۰ دوره گذشته برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی میانگین مشارکت ۷۵ درصدی در انتخابات را ثبت کرده است که از ۷۰ درصد معیار مشارکت حداکثری بالاتر است.

در استان ایلام از بین ۱۳۹ نفر داوطلب، صلاحیت ۶۱ نامزد نهایی از سوی شورای نگهبان تایید شد که از این تعداد داوطلب ۴۱ نفر در حوزه انتخابیه ایلام و ۲۰ نفر در حوزه انتخابیه دهلران با هم به رقابت می‌پردازند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در ۵۵۴ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی در نقاط مختلف استان ایلام در هر دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =