سردیس شهدا در بوستان جوانمردان تهران نصب می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران اعلام کرد: سردیس شهدا پس از مرمت، تا پایان سال در بوستان جوانمردان در غرب پایتخت نصب می‌شود.

 به گزارش روز شنبه سازمان زیباسازی شهر تهران، برزین ضرغامی گفت: این سردیس ها سال گذشته پس از راه اندازی بوستان جوانمردان و به منظور گرامیداشت یاد و نام شهدای عظیم الشان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در یکی از گذرهای این بوستان به نام گذر شهدا نصب شده بود اما برخی از آنها پس از مدتی به دلایل مختلف آسیب دیدند.

وی تعداد این سردیسها را ۳۲ مورد برشمرد و افزود: سردیس های یادشده با مشارکت هنرمندان مجسمه ساز و در اولین سمپوزیوم مجسمه سازی آماده و نصب شده بود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این سردیس ها دچار آسیب ها دیدگی شده بود، سال جاری به منظور مرمت، جمع آوری و به کارگاه منتقل شدند.

به گفته ضرغامی، این سردیس ها اکنون مراحل پایانی مرمت و بهسازی را طی می  کند و تا قبل از سال جدید در بوستان جوانمردان نصب خواهند شد.

 بوستان جوانمردان از بزرگترین پارک های تهران است که به وسعت ۱۵۰ هکتار در در محدوده شمال غربی شهر تهران، حد فاصل بزرگراه شهید همت و شهید حکیم قرار دارد.

این فضای سبز دارای سه ورودی اصلی بوده که ورودی شمالی در جنوب بزرگراه شهید همت و ورودی های غربی در بلوار صدرا و بلوار جوانمردان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =