سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در گنبدکاووس برگزار می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس اعلام کرد که سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر همزمان با دیگر نقاط کشور با حضور برخی گروه‌های موسیقی محلی و پاپ، به مدت چهار شب در این شهرستان نیز برگزار می‌شود.

رضا شجاعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مدت برپایی این جشنواره، چند گروه موسیقی شهرستانی، استانی و کشوری از ساعت ۱۸ تا ۲۱ هر شب درمحل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

وی افزود: در شب اول این جشنواره که از امشب ( شنبه ۲۶ بهمن) آغاز می‌شود، یک گروه موسیقی ترکمن ( ارکستر ۱۰۰ نفره دوتارنوازان) و در ادامه یک گروه ارکستر سمفونی ترکمن که کارهای تلفیقی اجرا خواهد کرد، به اجرای برنامه می‌پردازنند و در بین دو اجرا هم از برخی پیشکسوتان و فعالان موسیقی ترکمن هم تجلیل می‌شود.

شجاعی اضافه کرد: در شب دوم این جشنواره هم گروه موسیقی کُر (ارکستر آوای گلستان آداک ) از گرگان، یک گروه دف‌نوازان بانوان از گرگان و یک گروه موسیقی سنتی از گنبدکاووس به اجرای برنامه می‌پردازند.

وی بابیان اینکه در شب سوم سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در گنبدکاووس تنها یک گروه موسیقی سنتی قوم سیستانی به اجرای برنامه خواهد پرداخت، ادامه داد: در شب چهارم این جشنواره هم کنسرت موسیقی پاپ توسط "محسن ابراهیم زاده" برگزار می‌شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس همچنین گفت: تماشای اجرای موسیقی در شب اول و سوم برای علاقه‌مندان رایگان است اما در شب دوم و چهارم به دلیل حضور گروه‌های موسیقی بخش خصوصی و تامین هزینه ایاب و ذهاب آنها، بلیط فروشی با مبلغ بسیار پایین انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر بعنوان مهم‌ترین رویداد موسیقیایی کشور که از ۲۳ بهمن ماه جاری آغاز شده، علاوه بر تهران در هشت استان کشور از جمله استان‌های آذربایجان شرقی، بوشهر، زنجان، خوزستان، گلستان، مازندران، منطقه آزاد اروند و سیستان و بلوچستان درحال برگزاری است.

این رخداد بزرگ فرهنگی در استان گلستان از ۲۵ تا ۳۰ بهمن ماه در شهرهای گرگان و گنبدکاووس برگزار می‌شود و در آن گروه‌های ذیل به اجرای برنامه می‌پردازند.

گروه فلامنکو زریاب (۲۶ بهمن)، ارکستر آراد (۲۷ بهمن)، گروه باربد (۲۸ بهمن) گروه سپهر (۳۰ بهمن) در سالن نگاه تالار فخرالدین اسعد گرگانی برنامه اجرا می‌کنند.

کنسرت گیتار H.۵، گروه نجوای کتول و فینال جشنواره ستاره های آواز گلستان (بخش ردیف دستگاهی) ۲۵ بهمن، علی یاسینی ۲۶ بهمن، شهاب مظفری ۲۷ بهمن، امیرعباس گلاب ۲۸ بهمن، علیرضا طلیسچی ۲۹ بهمن و گروه های فینال جشنواره ستاره های آواز گلستان (بخش پاپ)، گروه موسیقی محلی ایشکا و ارکستر پالیزان ۳۰ بهمن در سالن اصلی تالار فخرالدین اسعد گرگانی گرگان اجرا می کنند.

ارکستر بزرگ موسیقی ترکمن ۲۶ بهمن، گروه های کر بزرگ گلستان، آداک، گروه مضرابی بانوان پرند و عندلیب ۲۷ بهمن و گروه‌های سیستانی و گروه‌های آذری ۲۸ بهمن در مجتمع فرهنگی هنری گنبدکاووس اجرا می‌کنند.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =