تسهیل امور آموزشی فرزندان شاهد و ایثارگر در اولویت وزارت بهداشت

تهران - ایرنا- معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: رسیدگی و تسهیل در امور آموزشی فرزندان شاهد و ایثارگر از اهداف مهم وزارت بهداشت است و تلاش مسئولان این وزارتخانه التزام به قوانین به منظور پیشگیری از تضییع حقوق ایثارگران است.

به گزارش بنیاد شهید و امور ایثارگران علی اکبر حق دوست رو شنبه در دیدار با معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید آمادگی خود را بر همکاری مجدانه با این بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام و بر ضرورت ارتباط همدلانه دانشگاه‌های علوم پزشکی با بنیاد شهید در همه استان‌ها و رفع مشکلات دانشجویان شاهد و ایثارگر تأکید کرد.

حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز گفت: وظیفه رسیدگی به وضعیت امور فرهنگی، آموزشی و تحصیلی فرزندان شاهد و ایثارگر با الهام از پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) و مفاد اساسنامه طرح شاهد بر عهده وزارتخانه‌های آموزشی از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با نظارت و حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران نهاده شده است.
رئیس ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر به تبیین طرح شاهد پرداخت و هدف نهایی این طرح را تربیت فرهیختگانی مدیر، دانا و توانا و پرورش متخصصانی متقی برای حفظ و تقویت نظام جمهوری اسلامی دانست.
محمدعلی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز یکی از نتایج ارزیابی طرح شاهد در وزارتخانه‌های آموزشی را برگزاری سه دوره جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار برشمرد و اظهار داشت: این جشنواره یکی از مصوبات مهم ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر است و با توجه به فرمایش حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند «از کودکستان تا دانشگاه به وضعیت تحصیلی فرزندان شاهد رسیدگی شود» در این جشنواره در همه سطوح از ایثارگران برتر شاغل به تحصیل در آموزش و پرورش، حوزه علمیه و مراکز آموزش عالی تجلیل می شود. یکی از نکات برجسته جشنواره ملی ایثار این است که برگزیدگان بر اساس شاخص‌های تعیین شده توسط دستگاه‌های آموزشی و با انتخاب کمیته علمی همان دستگاه انتخاب و معرفی می‌شوند.
در پایان این دیدار، تاج فرد به عنوان مدیرکل جدید شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت معرفی و از خدمات ارزشمند حسینی سرپرست قبلی این اداره کل تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =