دبیرکل ناتو: نباید با آمریکا رقابت کنیم

تهران - ایرنا - ینس استولتنبرگ امروز (شنبه) در سخنانی در کنفرانس امنیتی مونیخ، خروج نیروهای این سازمان از افغانستان را رد کرد و گفت که غرب نباید با آمریکا رقابت کند.

«ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو در سخنانی گفت: ما راه خود را گم نکرده‌ایم؛ ارزش‌های ما بی‌ارزش نشده‌اند و دموکراسی آزادانه و حاکمیت قانون، صلح و رفاه بی‌سابقه‌ای را به بار آورده است.
او با ادعای اینکه اکنون مردم از آسیای شرقی تا خاورمیانه برای حق زندگی آزادانه به پا خاسته‌اند، افزود: گرچه در دو سوی اقیانوس اطلس پرسش‌هایی در مورد ناتو پیش آمده، با این حال سرمایه‌گذاری دفاعی آمریکا در ناتو بیش از گذشته است.

استولتنبرگ با یادآوری توافق اخیر پیرامون افزایش نیروهای این سازمان در عراق، گفت: ما افغانستان را ترک نمی‌کنیم اما آماده ایم که اگر توافق با طالبان نتیجه بخش بود، نیروهایمان را کاهش دهیم.
دبیر کل ناتو روند صلح در اختیار و تحت هدایت افغانستانی ها را تنها گزینه ممکن برای افغانستان دانست.
وی در مورد روابط آمریکا و اروپا افزود: ما نباید با یکدیگر رقابت کرده و اختلافاتمان را برجسته ساخته و قدرت خود را خوار کنیم.
استولتنبرگ گفت: ناتو نمایه غایی غرب است.

پنجاه‌ و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ دیروز (۲۵ بهمن) با حضور مقامات بلندپایه از جمله رهبران ۳۵ کشور آغاز شد و تا فردا (۲۷ بهمن) ادامه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =