مدرسه ۱۴ کلاسه با حضور معاون امور مجلس رییس جمهوری در زاهدان افتتاح شد

زاهدان- ایرنا- مدرسه ۱۴ کلاسه خیری با حضورحسینعلی امیری معاون امور مجلس رییس جمهوری امروز شنبه در محله قاسم آباد زاهدان افتتاح شد.

سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مدرسه با مشارکت این اداره‌کل و  کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان شعبه استان کرمان ساخته و تحویل آموزش و پرورش استان شد.

رضا سرحدی ادامه داد: برای راه اندازی این مدرسه ۳۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که زمینه تحصیل ۴۲۰ دانش‌آموز حاشیه شهر زاهدان از فضای استاندارد را فراهم کرد.

وی با قدردانی از خیران مدارس ساز گفت: سیستان و بلوچستان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.
سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان بیان کرد: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان، ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.
به گزارش ایرنا، ۷۲۰ هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی ۹۸ - ۹۹ در ۶ هزار و ۶۰۰ مدرسه با ۴۰ هزار فرهنگی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

حسینعلی امیری معاون امور مجلس رییس جمهوری شامگاه جمعه به منظور بازدید از بازارچه و پایانه مرزی میرجاوه، افتتاح چندین طرح و شرکت در شورای اداری سیستان و بلوچستان به زاهدان مرکز این استان سفر کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =