پمپئو در نشست مونیخ، روسیه، چین و ایران را هدف گرفت

تهران– ایرنا– وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ با حمله به کشورهای ایران، روسیه، چین، ونزوئلا و نیکاراگوئه و اتهام‌زنی‌های تکراری علیه آنها، با ادعای اینکه کاخ سفید در انتخابات دیگر کشورها دخالت نکرده، خطاب به بلوک شرق گفت:‌ غرب در حال پیروزی است.

مایک پمپئو امروز(شنبه ۲۶ بهمن‌ماه) در دومین روز برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ در سخنانی به موضوع‌های مختلف اشاره کرد و افزود: روسیه، کریمه و بخش‌هایی از شرق اوکراین را تصرف کرده است.
او مدعی شد ایران با موشک‌های بالستیک، عربستان را تهدید کرده و با حملات سایبری، شبکه‌های خاورمیانه را دچار اختلال کرده است.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین با تکرار اتهام‌های واشنگتن علیه تهران، ایران را به سرکوب شهروندان عراقی و لبنانی متهم کرد.
پمپئو از اروپایی‌ها خواست «ایرانیان به اصطلاح میانه‌رو» را باور نکنند.
او بدون اشاره به سخنان مقام‌های ایران، گفت:‌ تهران هنوز جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی را را تحویل نداده است.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه، پیکان انتقادهای واشنگتن را به سمت پکن نشانه رفت و افزود: حزب کمونیست چین بزرگترین تهدید نه تنها علیه سرزمین غرب بلکه علیه اندیشه غرب است.
«چین با همه کشورهای همسایه‌اش مناقشه مرزی دارد و شرکت هوآوی، اسب تروای آن است؛ مرگ ناتو به شدت اغراق شده، غرب در حال پیروزی است.

این مقام آمریکایی در ادامه مدعی شد که آمریکا سردمدار ائتلاف تامین امنیت تنگه هرمز و دریای چین جنوبی است و رهبری ۵۹ کشور برای برکناری مادورو را برعهده داشته است.

غرب درحال پیروزی است

وزیر امور خارجه آمریکا با انتقاد ضمنی از سخنان معروف و جنجالی امانوئل مکرون که گفته بود ناتو دچار مرگ مغزی شده است، گفت: خوشحالم به اطلاع برسانم که برخی حرف ها درخصوص مرگ ائتلاف دوسوی آتلانتیک (اشاره به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی-ناتو) اغراقی بیش نیست . غربی درحال کسب پیروزی است.
2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =