برگزاری جشن  میلاد حضرت زهرا (س) و امام خمینی در مدارس البرز

کرج - ایرنا - مدارس استان البرز با برپایی آیین های ویژه میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و فرزند برومندش حضرت امام خمینی(ره) را گرامی داشتند.

فرشته فهمیده معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : در این آیین با شکوه دانش آموزان البرزی با برپایی آیین های ویژه این روز خجسته جشن گرفتند.

وی تصریح کرد: حضرت فاطمه (س) الگوی تمام انسان ها به ویژه بانوان است و باید تربیت فاطمی را در خانواده ها و بدنه آموزش و پرورش نهادینه کنیم.  
فهمیده خاطرنشان کرد: شناخت بیشتر دانش آموزان از این ۲ الگوی ماندگار موجب تقویت دین و انقلاب در جامعه می شود.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز عنوان کرد: دانش آموزان می توانند با تاسی ازآموزه های تربیتی زندگی حضرت زهرا (س)، در مسیر زندگی سعادتمندانه یاری شوند و گامی نزدیکتر به سبک زندگی فاطمی بگذارند.
وی افزود: دانش آموزان دختر باید شعار حضرت لبیک یا زهرا (س) را به معنای واقعی و اعتقادی درک کنند و در زندگی خود به آن عمل کنند.
فهمیده گفت: به منظور آشنایی دانش آموزان با بصیرت فاطمی گفتمان های دینی با موضوع معرفی ابعاد شخصیتی بزرگ بانوی اسلام، حضرت زهرا(س) در مدارس البرز در حال اجرا است.
وی از دیدار دانش آموزان با مادران شهدا ، حضورکارشناسان مذهبی برای تبیین زندگی بانوی دو عالم، برپایی نمایشگاه کتاب و حجاب و عفاف ، همایش فاطمه‌شناسی، انتشار پیام هایی از توصیه های امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و شهدای گرانقدرانقلاب و مدافع حرم در خصوص حجاب و عفاف را از دیگر برنامه های ویژه ولادت حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) در مدارس البرز برشمرد.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموزدارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha