۲۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۰
کد خبرنگار: 949
کد خبر: 83675030
۰ نفر

برچسب‌ها

علم برای خدا دارای اخلاص است

بیرجند - ایرنا - مدرس و پژوهشگر حوزه علمیه گفت: علمی که برای خدا باشد، دارای اخلاص بوده و این کار مشکلی است.

حجت‌ الاسلام حبیب‌ الله فرحزاد روز شنبه در مراسم ولادت حضرت فاطمه (س) در حوزه علمیه سفیران هدایت بیرجند افزود: در حدیث قدسی داریم که اخلاص سری از اسرار من است و به قلب هر کس که دوستش دارم می‌فرستم و کسی که عبادت او خالص باشد، بهترین مصلحت‌ها را به دست می‌آورد.

وی اظهار داشت: اگر بزرگی خدا در ما جلوه کند و ما احساس کوچکی کنیم و هرکسی را از خود بهتر دیدیم آن وقت به اخلاص دست می‌یابیم چون اخلاص تنها با تواضع و فروتنی حاصل می‌شود.

وی گفت: پیامبر اسلام (ص) فرمودند نزدیکترین افراد به خدا و رسول خدا (ص) کسانی هستند که اول به دیگران سلام می‌کنند و این افراد همواره از خطر تکبر و غرور نجات پیدا می‌کنند.

پژوهشگر حوزه علمیه بیان کرد: پیامبر اسلام (ص) فرمود کسی که علم را با هدف تفاخر یا جدل با دیگران و یا جمع کردن مردم برای خودش بیاموزد جایگاهش آتش جهنم است اما کسی که برای خدا درس خوانده و به دیگران بیاموزد همه برایش طلب آمرزش می‌کنند.

وی افزود: امروز این نامزدها و نمایندگان را ببینید که به هرکسی سلام می‌کنند تا رای بیاورند و هیچ چیزی از این بدتر نیست هرچند نمایندگانی هم هستند که دنبال این موارد نیستند و مردم هم آنها را دوست دارند اما تعدادشان کم است.

حجت الاسلام فرحزاد گفت: فردی که برای یک رای، خودش را به آب و آتش می‌زند و التماس می‌کند همین که سوار بر مرکب ریاست شد دیگر کاری به کسی ندارد و این فرد ریاست طلب و دنیا طلب است و کارش برای رضای خدا نیست.

وی بیان کرد: متاسفانه ما در ایران در چاپلوسی کردن اول هستیم و در خارج این طور نیست چون اگر سوار خودرو شوی و به راننده بخواهی کرایه دهی و او بگوید نمی‌خواهد دیگر از مسافر کرایه نمی‌گیرد اما ما تعارف الکی می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: حضرت زهرا (س) می فرمایند اگر همه کارهای ما خالص برای رضای خدا باشد، بهترین مقدرات الهی برای ما رقم می خورد البته داشتن اخلاص کار مشکلی است و باید دید چرا فردی یک به یک نفر علاقه زیاد یا با او رفت و آمد دارد که اگر در خود کنجکاو شویم می‌بینیم که بسیاری از تکریم‌ها و حب و بغض‌های ما جنبه خدایی ندارد چون اگر جنبه خدایی داشته باشد مسیر انسانیت را زود سپری کرده و به مقصد می‌رسیم.

مسوول حوزه علمیه سفیران هدایت بیرجند هم گفت: این مدرسه ۹۵۰ سال قدمت داشته و عالمان بزرگی در این مدرسه تحصیل کردند.

حجت الاسلام و المسلمین صدرالدین عارفی افزود: سال ۱۳۸۵ وقتی از قم به ما پیشنهاد راه‌اندازی سفیران هدایت را دادند به محضر مقام معظم رهبری رسیدم و از ایشان اجازه گرفتم که معظم له فرمودند برای بیرجند واجب است.

وی بیان کرد: امروز حدود ۲۰۰ طلبه در این مدرسه مشغول تحصیل هستند و بیش از ۱۲۰ طلبه در سطح دو و ۷۰ نفر هم در سطح سه تحصیل می‌کنند.

وی گفت: طلابی فاضل و کوشا داریم و سال قبل شاگرد اول همه مدارس سفیران هدایت در کشور از بیرجند بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha