مدرسه زمزمه بیداری و جایگاه انسان‌سازی است

تهران - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش گفت: مدرسه زمزمه بیداری، کانون هوشیاری و جایگاه انسان سازی است و آثار آن تا پایان زندگی بر انسان‌ها باقی می‌ماند و پایان نمی‌پذیرد.

محسن حاجی میرزایی روز شنبه در مراسم افتتاحیه مدرسه دخترانه خیرساز مولود اسلامیه در منطقه ۸ تهران اظهار داشت: همه نظام هستی در کار ساختن و پروراندن است، بخشی به لحاظ نظام خلقت ساختن و پروراندن است و با اراده خداوند است که ساختن ها شکل می گیرد که ازجمله آن می توان به اراده زنبور عسل در ساختن نام برد.
وی با یادآوری اینکه انسان ها همواره در تکاپوی کار هستند، افزود: بشر از بدو تولد مشغول به ساختن و پروراندن خود و جامعه است اما تفاوت افراد با یکدیگر در این است که چه چیزی را پرورش دهند.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: ساختن و پروراندن انسان ها تابع درک، اراده، تاریخ، فرهنگ، تمدن و هوشمندی است، به همین دلیل  برخی آثار افراد جادوانه می شود.
حاجی میرزایی ادامه داد: تفاوت ها و تمایز میان انسان ها با خلق آثار آشکار می شود، برخی افراد عرصه سازندگی گسترده و برکات وجودی بسیاری دارند که ما به آنها غبطه می خوریم.
وی یادآور شد: هرآنچه در زمین است، پایدار نیست، تنها وجه پایداری خداوند است، از این رو انسان باید با باور و ارزش های خود نقش آفرینی کند.
وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: انسان باید با ابزار در اختیار خود آثار جاودانی را خلق کند، در واقع عظمت و پویایی اثر به ویژگی فرد بستگی دارد.
حاجی میرزایی با یادآوری اینکه مدرسه ساز در واقع انسان می سازد و خیرین هستند که مدرسه سازی را انتخاب می کنند، افزود: مدرسه ساز ظرفیت شکوفایی را فراهم می کند چرا که یادگیری محصول کتاب و کلاس نیست، مکان، رفتار و فضای کلی نیز بخشی از عنصر یادگیری محسوب می شود.
وی در ادامه ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، مادران را اولین معلمان انسان دانست و اظهارداشت: هر آنچه در وصف معلمان گفته می شود برای مادران هم کاربرد دارد، چرا که مادر اولین و موثرترین معلم انسان است.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: هرچه همه انسان ها امروز دارند نتایج تلاش مادران است و باید تمام قد به احترام آنها به خاطر رسالت خطیر که از سوی خداوند در اختیار آنها قرار گرفته است، ایستاد.

به گزارش ایرنا، مدرسه مولود اسلامیه امروز با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد. این مدرسه توسط محمد تقی معتمدی و عبدالحامد معتمدیان از خیرین مدرسه ساز در مساحت زمین ۴۳۱ متر مربع در منطقه نظام آباد تهران ساخته شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =