۲۶ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۲
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83674999
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سامانه بارشی وارد همدان می‌شود

همدان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: یک سامانه بارشی عصر فردا /یکشنبه/ از سمت غرب وارد استان می‌شود و به صورت بارش باران و ریزش برف فعالیت می‌کند.

محمدحسن باقری‌شکیب روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، همراه با افزایش تدریجی ابر و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی برای امروز و فردا آسمان استان را نیمه ابری پیش‌بینی کرد و افزود: در ساعت‌های بعد از ظهر امروز وزش باد پدیده غالب بیشتر نقاط همدان است.

باقری‌شکیب اظهار داشت: از عصر یکشنبه به تدریج یک سامانه بارشی از سمت دریای مدیترانه وارد همدان می‌شود و در آسمان این استان فعالیت می‌کند.

وی بیان کرد: این سامانه ضعیف است و روز دوشنبه بارش‌های پراکنده باران و ریزش پراکنده برف در ارتفاعات را به همراه دارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان ادامه داد: تا روز سه‌شنبه، دمای بیشتر نقاط استان بین ۲ تا چهار درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

وی اظهار داشت: این سامانه بارشی شامگاه دوشنبه از آسمان استان خارج و سامانه جدیدی از روز چهارشنبه وارد همدان می‌شود.

باقری شکیب افزود: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد با ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و کبودراهنگ با ۱۱ درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان بیان کرد: دمای کمینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ درجه سانتی گراد زیر صفر و بیشینه دمای هوای این شهر ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =