وزیران خارجه ایران و اوکراین درباره هواپیمای اوکراینی گفت و گو کردند

تهران- ایرنا- وزیران خارجه ایران و اوکراین در حاشیه کنفرانس امنیت مونیخ درخصوص هواپیمای اوکراینی و همچنین همکاری دو کشور در تحقیقات در این خصوص تبادل نظر کردند.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف  و وادیم پریستایکو» همتای اوکراینی وی، در حاشیه کنفرانس امنیت مونیخ طرفین درخصوص هواپیمای اوکراینی و همچنین همکاری دو کشور در تحقیقات در این خصوص تبادل نظر کردند.

طرفین در این دیدار تلاش برای التیام آلام بازماندگان این سانحه را مورد تاکید قرار دادند.

وزیر امور خارجه که از روز گذشته در کنفرانس امنیتی مونیخ حضور یافته است دیدارهای متعددی با مقامات و شخصیت‌های حاضر در این کنفرانس داشته است.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز گذشته با حضور در محل استقرار دکتر محمد جواد ظریف در خصوص موضوعات موردعلاقه طرفین به تبادل نظر پرداخت.
وزرای امورخارجه جمهوری اسلامی ایران و چین طی دیداری در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ در خصوص برجام، مسائل منطقه غرب آسیا، شهادت سردار سپهبد  سلیمانی و هواپیمای اوکراینی  گفتگو و تبادل نظر کردند.
ظریف در این دیدار  از مدیریت چین در خصوص کرونا تمجید و از همکاری دولت چین در زمینه کمک به خروج دانشجویان ایرانی از ووهان تشکر کرد.
وزیر امور خارجه چین نیز از همکاری‌های کشورمان در این  زمینه  تشکر و قدردانی کرد.
دیدار و گفت و گو با گروه الدرز (ریش سفیدان - مقامات بلند پایه سابق سازمان ملل متحد)  گروه اقدام بحران، وزیر خارجه فنلاند، واتیکان، چک، عمان، کرواسی از دیگر دیدارهای روز گذشته وزیر امور خارجه در حاشیه این کنفرانس بود.
محمد جواد ظریف امروز هم با اعضای شورای روابط خارجی اتحادیه اروپایی در خصوص برجام و تعهدات اروپا در این زمینه و همچنین مسائل منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =