حفتر قطعنامه آتش بس بس شورای امنیت را رد کرد

تهران – ایرنا - « خلیفه حفتر » فرمانده نیروهای نظامی در شرق لیبی شب گذشته مخالفت خود را با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر برقراری آتش بس در این کشور رد کرد.

به گزارش روزنامه فرامنطقه ای « القدس العربی» چاپ لندن، حفتر افسر نظامی بازنشسته دوران حاکمیت معمر قذافی که با دولت الوفاق ملی طرابلس در نبرد بسر می برد و از سوی عربستان ، امارات ، مصر ،  روسیه  و برخی کشورهای اروپایی مانند فرانسه و انگلیس حمایت می شود، در سخنرانی خود برای تظاهرکنندگان در شهر « بنغازی» این مطلب را ابراز داشت.

وی افزود: ما بر سر اصول با هیچ کس سازش نمی کنیم تا اینکه طرابلس آزاد و امن و مطمئن به عنوان پایتخت تمام لیبیایی ها به وضع سابق خود بازگردد.

حفتر خطاب به « رجب طیب اردوغان» رئیس جمهورس ترکیه گفت: اگر شمشیرهای اجداد عرب ما نبود ، تو همچنان بت می پرستیدی . وی تاکید کرد که نیروهایش از ادامه نبرد باز نخواهند ایستاد.

شورای امنیت سازمان ملل چهارشنبه گذشته پیش نویس قطعنامه پیشنهادی انگلیس را به تصویب رساند. این قطعنامه از طرف های درگیر در لیبی می خواهد تا به برقراری آتش بس در لیبی و نتایج حاصل از کنفرانس بین المللی برلین پایبند باشند.

آتش بس میان دولت وفاق که از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شده و نیروهای حفتر که با دولت طرابلس بر سر حاکمیت بر کشور نفت خیز لیبی درگیر است، با اقدام مشترک ترکیه و روسیه در ۱۲ ژانویه ۲۰۱۹ میان دو طرف برقرار شد.

نیروهای حفتر با حمله به طرابلس مقر دولت وفاق واقع در غرب لیبی در چارچوب  عملیات نظامی شکل گرفته از چهارم آوریل گذشته به این سو جهت حاکمیت یافتن بر طرابلس به طور فزاینده ای آتش بس را نقض می کنند.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =