چهار بانوی زندانی در شهرری به آغوش خانواده بازگشتند

شهرری - ایرنا - مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ری از آزادی چهار بانوی زندانی جرائم غیرعمد در شهرری به مناسبت روز زن خبر داد.

محسن حسن پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن میلاد حضرت زهرا (س) در روز ۲۶ بهمن ماه، ۲۶ زن زندانی آزاد می شوند که تاکنون چهار نفرآزاد شده و مابقی نیز تا پایان سال به آغوش خانواده برمی گردند.

وی با بیان اینکه اقدامات برای آزادی زندانیان زن در حال انجام است،  افزود: پرونده زنان زندانی در حال بررسی بوده و با شاکیان پرونده مذاکراتی انجام گرفته تا هر چه سریع تر همه زندانیان زن آزاد شوند.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان ری خاطر نشان کرد: مراسم گلریزان برای آزادی ۲۶ زندانی زن با همت شهرداری منطقه ۵ و مرکز خدمات امور اجتماعی و مراقبت پس از خروج زندانیان برپا شده است.

این مسئول  یادآور شد: در این مراسم گلریزان ۴۲۰ میلیون تومان جمع آوری شد که با این مبلغ تاکنون چهار زندانی زن آزاد شده و ۲۲ زندانی نیز تا پایان سال آزاد می شوند.

حسن پور خاطر نشان کرد: عدم آگاهی از قوانین و سهل انگاری از عوامل زندانی شدن این زنان به شمار می رود و همه افراد جامعه به ویژه قشر زن باید نسبت به انجام معاملات و اقدامات خود، آگاهانه وارد عمل شده تا دچار دردسر نشوند.

به گزارش ایرنا، یکهزار و ۶۰۰ زندانی در پنج زندان و ندامتگاه این شهرستان نگهداری می‌شوند که ۶۷ نفر زن و مابقی مرد هستند.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =