اهدای عضو نوجوان اسدآبادی به چهار بیمار زندگی دوباره بخشید

همدان- ایرنا- مسوول تیم فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: اهدای کبد، کلیه‌ها و قلب دختر ۱۲ ساله اسدآبادی که دچار مرگ مغزی شده بود، به چهار بیمار حیات دوباره بخشید.

مجید حمیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک دختر ۱۲ ساله به علت بیماری «آنوریسم مغزی» دچار سردرد و تهوع شده و به بیمارستان منتقل شد.

وی با بیان اینکه این دختر دچار مرگ مغزی شده و به کما رفت اضافه کرد: «آنوریسم مغزی» موجب نازک و گشاد شدن جداره رگ شده که در ادامه پارگی رگ، مرگ بیمار را رقم می زند.

مسوول تیم فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: با کسب رضایت از خانواده این دختر نوجوان چهار عضو بدن و نسوج آن اهدا شده و به چهار بیمار نیازمند به عضو زندگی دوباره بخشید.

حمیدی گفت: هم اینک ۶۰ تا ۷۰ بیمار نیازمند به عضو در این استان منتظر دریافت کلیه هستند اما آماری از نیازمندان به سایر اعضای مورد نیاز نظیر کبد و قلب در دست نیست.

وی اضافه کرد: ۱۱ ماهه سالجاری ۱۵ مورد اهدای عضو توسط همدانی ها صورت گرفته که ۱۱ مورد آن در داخل استان و چهار مورد آن در خارج از استان بوده است.

مسوول تیم فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: واحد تخصیص عضو در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مستقر بوده و آنها بر اساس گروه خونی و شرایط اضطراری به بیمار نیازمند برای

دریافت عضو اطلاع رسانی می کنند.

حمیدی گفت: هر ۲ ساعت یک نفر به علت نرسیدن عضو جان می بازد و هر ۱۰ دقیقه یک نفر به افراد نیازمند عضو اضافه می شود در حالیکه هر ۱۲ ساعت یک مورد پیوند عضو صورت می گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =