رشته فری‌استایل درقم آینده‌دار است

قم-ایرنا- رییس هیات اسکیت قم با تاکید بر آینده‌دار بودن رشته ورزشی فری‌استایل دراین استان گفت: به منظور استعدادیابی و توجه به توسعه این رشته ورزشی برگزاری اولین لیگ فری استایل بانوان قم برنامه‌ریزی شده است.

حمیدرضا جلیلی روز یکشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وجود برخی ظرفیت‌های استان در رشته‌های زیرمجموعه اسکیت افزود: در اینلاین هاکی قم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و این استان همواره جزو برترین های این رشته ورزشی در کشور بوده‌است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۴ ورزشکار قمی در اردوی تیم ملی بانوان اینلاین هاکی و تعدادی از ورزشکاران آقا نیز در تیم ملی آقایان کشور عضویت دارند.

رییس هیات اسکیت قم افزود: اولین لیگ فری‌استایل بانوان استان در دو رده سنی زیر ۱۵ سال و بالای ۱۵ سال به صورت مسابقات رفت و برگشت برنامه‌ریزی شده‌است.

جلیلی، با باین اینکه مسابقات به صورت تیمی برگزار می‌شود گفت: دراین لیگ۱۸ تیم ۲ نفره ثبت نام کرده‌اند که مسابقات رفت این در ۲ اسفند و مسابقات برگشت آن در ۲۳ اسفندماه برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: فری‌استایل مبتنی براصل تعادل، چابکی و سرعت است که در آن ورزشکار باید با یک پا از میان موانعی که در فاصله معینی از هم قرار دارند، عبور کند.

رییس هیات اسکیت قم افزود: این رشته ورزشی یکی از مواد المپیاد استعدادهای برتر ورزشی و از جمله رشته‌هایی است که مسابقات ملی و بین المللی دارد و به دلیل اینکه توسعه این رشته نیاز به زیرساخت خاصی ندارد، امکان سرمایه گذاری در این رشته وجود دارد.

۴۳۰ ورزشکار بیمه شده زیر نظر هیات اسکیت قم مشغول فعالیت هستند که از این تعداد ۱۹۰ ورزشکار را آقایان و ۲۴۰ ورزشکار را نیز بانوان تشکیل می دهند. هم اکنون ۱۰ مکان ویژه اسکیت بانوان در قم وجود دارد ضمن اینکه تعداد مربیان بانوی استان از ۳ مربی در سال ۹۵ با رشد ۴ برابری به ۱۲ تن افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =